Šokujúca dráma v banke na námestí T. G. Masaryka v Příbrame vyvrcholila nekompromisnou akciou Útvaru rýchleho nasadenia. Páchateľ (28) držal rukojemníkov a bol ozbrojený. Zásahovka podľa všetkého paralyzovala muža pomocou ohlušujúcich granátov. Pri tvrdom zásahu zachránila všetkých 8 rukojemníkov a zadržala aj páchateľa. Pri akcii nebol nikto zranený.

Ozbrojený muž prepadol v piatok popoludní banku na námestí T.G. Masaryka v Příbrame. Páchateľ bol ozbrojený krátkou strelnou zbraňou a držal deväť rukojemníkov. Jednu ženu po chvíli prepustil a odkázal, že nikomu nechce ublížiť, vraj chcel len podať nejaké trestné oznámenie. Ľudia z okolitých domov boli evakuovaní. Na mieste zasahoval Útvar rýchleho nasadenia a policajné vyjednávač.

Páchateľ s vyjednávačom komunikoval. Krátko po piatej hodine večer Útvar rýchleho nasadenia vtrhol do budovy banky a ozbrojeného muža zadržal. Policajná hovorkyňa Monika Schindlová oznámila, že rukojemnícisú v poriadku. Páchateľ je ročník narodenia 1990.

Policajná hovorkyňa ČTK povedala, že nešlo o lúpežné prepadnutie. „Muž chcel na seba upozorniť a vyjednávať,“ uviedla.

Hovorca UniCredit Bank Petr Plocek oznámil Českej televízii, že muž v banke drží šesť klientov a dvoch zamestnancov. „Informovali sme všetkých príbuzných zamestnancov, ako rodičov, tak sme v spojení aj s manažérom pobočky. Všetci zamestnanci, ktorí sú na mieste, tak ich rodinní príslušníci sú informovaní,“ povedal Petr Plocek serveru iROZHLAS.cz.

Mužov, ktorí prepadli dnes poštový voz, polícia našla v Česku, v lesoch ich hľadá vrtuľník

K poslednému prepadnutie banky, kedy si páchateľ vzal rukojemníkov, došlo pred siedmimi rokmi, 9. septembra 2011 v Zlíne. Osemnásťročný muž zo Zlína prepadol pobočku Komerčnej banky v centre Zlína, kde hrozil batohom s výbušninou. Ako rukojemníkov si vzal mladú klientku.

V Nemecku otvoria prvú moslimskú banka. Drží sa Koránu a nechce úroky

Ostatné prítomných vyzval, aby si ľahli na zem, čo však nikto neurobil a ľudia namiesto toho z banky rýchlo vybehli. Pracovníčka lupiči vydala peniaze, muža však pri úteku zadržali policajti, ktorí okolo banky prechádzali cestou z výcviku. Pri prepadnutí nebol nikto zranený. V batohu boli len drôty.