Marihuana nie je horšia ako cigarety alebo alkohol, hovorí Obama. Sám ju fajčil

1000

Okrem toho priznal, že sám zamlada „trávu“ fajčil. To isté sa podľa neho dá predpokladať aj u autorov dnešných protidrogových zákonov.

„Už sa pomerne dobre vie, že ako decko som trávu sám fajčil,“ priznal Obama úplne uvoľnene. „Pozerám sa na to ako na zlozvyk a neresť. Moc sa to nelíši od fajčenia cigariet, ktorým som napokon počas mladosti tiež holdoval a ktorých som sa dlho nevzdal ani ako dospelý. Nemyslím si, že by to bolo nebezpečnejšie ako alkohol,“ vyhlásil.

Redaktora časopisu New Yorker odpoveď zaujala. Najmocnejšieho muža planéty sa preto spýtal, či je podľa jeho názoru konope čo do škodlivosti s alkoholom porovnateľné, alebo dokonca ešte bezpečnejšie. „Pokiaľ ide o dopady na konkrétneho užívateľa, je marihuana bezpečnejšia,“ povedal prezident po chvíli váhania.

„Nie je to nič, čo by som odporúčal. Svojim dcéram som povedal, že to podľa mňa nie je dobrý nápad. Fajčenie trávy nie je nič zdravého a je to strata času,“ vyhlásil Obama, o ktorom sa už roky hovorilo, že svoje stredoškolské roky trávil na Havaji ako člen takzvanej Huličskej party a vymýšľal s kamarátmi nevšedné spôsoby fajčenia marihuany.