Materstvo ma zmenilo. Milujem svoje telo, hovorí Keira Knightley

496

    „Občas máte také obdobia, že sa pozriete do zrkadla a poviete si: Keby som len mala iné nohy alebo ruky alebo čokoľvek iného. Keď si prejdete tehotenstvom, pôrodom a potom dojčením dieťaťa, hovoríte si: Páni, moje telo je úplne úžasné, a už sa mi bude páčiť nastálo, pretože stvorilo toto a to je sakramentsky mimoriadne,“ povedala Knightley magazínu Elle.

    Herečka má s manželom Jamesom Rightonem dcéru, ktorá sa narodila tento rok v máji. Novopečení rodičia, ktorí si strážia svoje súkromie, až po troch mesiacoch prezradili, že dievčatku dali meno Edie.

    Jej fanúšikovia pritom predpokladali, že bude mať syna. V talkshow Ellen DeGeneres totiž hovorila o svojom strachu z prebaľovanie chalanov.

    „Niekto mi povedal, že problém s chlapcami je, ospravedlňujem sa, je to hrozné, že pri prebaľovaní vás môžu počúráť do tváre,“ vyhlásila herečka.

    Knightley svoje 30. narodeniny musela v marci osláviť bez alkoholu, pretože bola v pokročilom štádiu tehotenstva. Žartovala, že nevidela žiadny zmysel oslavovať, keď nemohla byť permanentne v liehu. Potom ale priznala, že aj napriek tomu si oslavu užila.

    „Postaral sa o to môj manžel, zariadil krásny obed v jednej z mojich obľúbených reštaurácií pre 20 ľudí. To bolo v pohode až na fakt, že kamaráti začali piť asi v jednu. Potom sa vrátili do nášho domu, ktorý ozdobili balóniky s mojím menom a prianím všetkého najlepšieho k narodeninám a tým všetkým a boli úplne mimo. Zostali do dvoch alebo troch do rána, naprosto opití, a ja som tam bola v ôsmom mesiaci tehotenstva úplne triezva,“ prezradila.