Anglicko, ďalšia výzva pre Ibrahimoviča? Záujem majú United aj Arsenal

1639

    Jeho meno sa spomína snáď počas každého prestupového obdobia. Ibrahimovič nikde moc dlho nevydrží, stále hľadá nové výzvy, inak by ho futbal snáď ani nebavil. A skúsiť oslniť Anglicko, to by bolo pre suverénneho strelca niečo!

    Ešte pred rokom vyhlasoval, že Premier League je pre neho tabu. „Tú súťaž rešpektujem, patrí k najlepším na svete a žiadna iná liga nemá takú popularitu. Ale už sa tam nechystám. Som spokojný v Paríži,“ uisťoval.

    Teraz je ale dosť možno všetko inak, o Ibrahimovicovom prestupe sa po troch rokoch v Paríži špekuluje čím ďalej častejšie. A on sám počas leta len priživil špekulácie, keď vyhlásil: „Budúcnosť je v rukách Mina Raiolu, môjho agenta.“

    Minulý týždeň bol spájaný s Galatasaray Istanbul, div tureckí fanúšikovia boli natešení a v diskusiách na internete ho prosili, aby podpísal. Vedenie klubu však ich nadšenie schladilo, keď v pondelok vydalo vyhlásenie, že o švédskeho kapitána usilovať nebude.

    A tak sa teraz hovorí o Anglicku, kde by záujem iste bol. Britské médiá spomínajú v tejto súvislosti dva top tímy: Arsenal a Manchester United.

    Prvá možnosť moc pravdepodobná nie je. Arsenal síce už dlhšiu dobu hľadá posilu do útoku, ale Ibrahimovič by musel zabudnúť na „krivdu“, ktorú v sebe nosí od šestnástich rokov. Ako nádejného tínedžera ho chcel zlákať kouč Arsenalu Arséne Wenger, dokonca talentovanému útočníkovi venoval dres s jeho menom a číslom deväť. Lenže namiesto okamžitého podpise zmluvy chcel mladého Švéda najprv otestovať, čo Ibrahimoviča popudilo.

    „Nepáčilo sa mi to. Nepotreboval som niekomu niečo dokazovať, vedel som, ako som dobrý,“ vyhlásil o mnoho rokov neskôr. „Buď viete, kto som, alebo nie. Zlatan žiadne testy robiť nebude.“

     Že by teraz vo vzťahu k Wengerovi otočil, sa asi nedá očakávať. A tak si väčšiu nádej robí Manchester United. Kouč Louis van Gaal by podľa anglických médií rád využil toho, že vedenie Paris Saint-Germain je ochotné pustiť Ibrahimoviča za nižšiu cenu.

    Van Gaalovi navyše citeľne chýba gólový útočník. Wayne Rooney je už dlhšiu dobu z formy, pohodu nenašiel ani na štarte nového ročníka. Preč sú tiež Radamel Falcao a Robin van Persie.

    Ibrahimovič vyzerá ako ideálne riešenie a fanúšikovia už špekulujú: Sedela by mu vôbec anglická liga? Zvykol by si na tamojší futbal?

    Tieto otázky sú na mieste, pretože proti anglickým tímom sa väčšinou v pohároch príliš nevytiahol. Naposledy dokonca ani nedohral: v marci pri osemfinále Ligy majstrov proti Chelsea videl červenú kartu už v prvom polčase. Gól dokázal dať len Arsenalu, proti iným anglickým klubom v 17 zápasoch neskóroval.