Matka a dcéra čelia obvineniu z vraždy po tom, čo s nelegálnou operáciou implantátu na zadku zabili

ašpirujúcu hviezdu sociálnych médií Karissu Rajpaul (†26).

1149

Dve ženy čelia obvineniu z vraždy v súvislosti s nelegálnou operáciou implantátu na zadku, ktorá má za následok smrť ašpirujúcej hviezdy sociálnych médií. 

Libby Adameové (51) a Alicia Galazová (23) boli obidve zatknuté 5. augusta v Riverside. Dvojica matka a dcéra, ktoré podľa polície vykonávali tieto postupy už roky a primali klientov prostredníctvom Instagramu.

„Tieto veci robia ľudia bez tréningu, neexistujú žiadne štandardy, nie je žiadna nepredvídaná udalosť, ak sa niečo pokazí,“ povedal detektív LAPD Robert Dinlocker.

Modelka Martina je závislá na opaľovaní i plastikách

Polícia uviedla, že dve ženy vykonali 15. októbra 2019 „postup zväčšenia zadku“ na 26-ročnej Karisse Rajpaulovej z Encina. Ani jedna žena nemá lekárske povolenie a zákrok bol vykonaný v nelekárskych zariadeniach, uviedla polícia. Postup, ktorý ženy vykonali, zahŕňal vstreknutie tekutej silikónovej látky do tela, ktorá môže vstúpiť do krvného obehu a vytvoriť embóliu, uviedli predstavitelia LAPD.

Závislosť na plastikách mi zničila sexuálny život, hovorí Pixee Foxová

„Silikón nie je určený na injekciu do zadku alebo prsníka, obdobne. A FDA to hovorí,“ povedal plastický chirurg Dr. John Timothy Katzen.

Adameová a Galazová zavolali 911 na pomoc Rajpaulovej, ale polícia uviedla, že utiekli z miesta činu bez toho, aby sa identifikovali alebo povedali záchranárom, čo sa stalo, aby vedeli, ako s ňou zaobchádzať. Rajpaulová zomrela na pohotovosti, lekári netušili o silikónovej injekcii.

Rajpaulovej príčina smrti bola uvedená úradom koronera okresu Los Angeles ako vražda v dôsledku akútnej kardiopulmonárnej dysfunkcie a intramuskulárnych / intravaskulárnych silikónových injekcií.

Závislosť na plastikách vagíny? Pre niekoho žiaden problém

Adameová bola prepustená deň po jej zatknutí po prepustení na kauciu vo výške 1 milión dolárov a dátum súdu nebol stanovený pre jej prípad. Galazová, ktorá bola dva dni po zatknutí prepustená na kauciu, sa má prvýkrát postaviť pred súd 8. decembra.

Vyšetrovatelia tvrdia, že ženy vykonávali tieto procedúry zo svojho domova najmenej od roku 2012 a účtujú takmer 14 000 dolárov za tri sedenia. Ďalší klienti podarenej dvojice tiež kontaktovali políciu, aby oznámili, že aj oni trpia celým radom komplikácií v dôsledku postupu.