Trest za chladnokrvnú dvojnásobnú vraždu z roku 1991 padol už o rok neskôr. Znel: POPRAVA! Rozsudok bol ale vykonaný až teraz – v utorok 28. septembra 2021. Zúčastnila sa ho aj dcéra jednej z obetí, na popravu prišla aj so svojimi blízkymi.

V utorok 28. septembra sa v Texase konala poprava Ricka Rhoadesa (†57), ktorý presne pred 30 rokmi pri vlámaní do domu zavraždil dvoch bratov, Charlesa a Bradleyho Allenových. Rozsudok nad vrahom padol už v roku 1992, teda len rok po spáchaní zločinu, popravený bol ale až teraz. Bradleyho dcéra Marley Allenová Holtová z New Yorku už dlho chcela vraha svojho otca vidieť na vlastné oči umierať. Teraz sa jej želanie splnilo.

Rick Rhoades zavraždil dvoch bratov, Charlesa a Bradleyho Allenových.

Odsúdenec možnosť vyrieknuť posledné slová nevyužil, na zhromaždenú rodinu za sklom sa len krátko pozrel, keď k nej na lôžku na chvíľu otočil hlavu. Smrteľné injekcie dostal do žíl oboch rúk naraz, dýchať prestal do minúty od podania. Za mŕtveho bol vyhlásený za 17 minút od aplikácie látky, napísal Daily Mail.

Príbuzní vrahových obetí neskôr komentovali, čo pri poprave prežívali. „Pozerať sa na smrť vraha mojich bráchov bol celkom divný pocit,“ povedal Kevin Allen, brat Bradleyho a Charlesa. „Bolo to to najslávnostnejšie, čoho som sa kedy zúčastnil, či je vhodné o tom takto hovoriť,“ dodal. Dcéra Marley bola tiež spokojná. „Chcela som ho vidieť umierať, pretože on videl umierať môjho ocka,“ povedala lakonicky.

Posledná poprava v Československu prebehla pred 32 rokmi 8. júna 1989.

Sama Marley svojho otecka nikdy nevidela, v čase vrážd totiž bola ešte len na ceste na svet. Zástupcovia súdu po poprave len stručne vyjadrili nádej, že po 30 rokoch čakania na spravodlivosť pozostalá rodina snáď konečne nájde pokoj.

Štyri roky po poprave našli nový dôkaz v prípade vraždy! Väzeň pred popravou povedal, že je nevinný!  

Rick Rhoades sa len pár hodín po tom, čo ho prepustili z väzenia, kde sedel za predošlé trestné činy, vlámal koncom septembra 1991 do domu oboch bratov. Na súde vrah neskôr povedal, že nevedel, že je niekto doma. Bratov na mieste dobodal, vraj v sebaobrane. Rhoades sa vo väzbe k vraždám priznal.

Bratia sa nedlho pred smrťou obaja rozviedli. Charles vedel hrať pekne na piano, plánoval hudobnú kariéru. Na živobytie si zatiaľ zarábal ako robotník v chemičke a rafinérii. Jeho bratovi Bradleymu sa vstup do kumštu podaril, darilo sa mu ako umelcovi na voľnej nohe.

Brutálny systém popráv v Číne! Pojazdné cely so smrtiacimi injekciami, streľba aj predstavenie pre davy

Podľa prieskumu verejnej mienky z roku 2020 podporuje tresty smrti v Spojených štátoch najmenej občanov USA od roku 1966. Najviac sa popravuje v Texase, Rhoades je už tretím odsúdencom v štáte a šiestym v krajine, ktorého tento rok priviedli do cely smrti.