Muž chcel žiadať o ruku zo žeriavu, stroj však spadol na vedľajšiu strechu

201

Pri klesaní sa však žeriav zaboril do strechy susedného domu a spôsobil veľké škody. Úrady teraz rozhodujú, či dom nebude potrebné demolovať. Ženu to však neodradilo a ponuku na sobáš prijala.

Nemenovaný muž najal v holandskom meste Ijsselstein žeriav, ktorý ho mal v sobotu skoro ráno spustiť na záhradu priateľky ako prekvapenie. Keď sa žeriav pomaly spúšťal na záhradu, spadol na strechu jedného z domov v radovej zástavbe. Muž zožeriavu zoskočil. Obyvateľov domu nehoda šokovala, ale nikto pri nej nebol zranený.

„Počula som hlasný zvuk a najprv ma napadlo, že je to kontajner na sklo. Potom mi môj priateľ povedal, aby som sa na niečo pozrela. Otvoril dvere a ja to videla. V tej chvíli to ale nebolo také zlé, „povedala jedna zo susediek páru.

Paradoxne žeriav napáchal väčšie škody až pri vyslobodzovaní, kedy sa ďalší žeriav pokúšal zodvihnúť zaborenej rameno stroja zo strechy. „Žeriav vykĺzol a spadol na dom ešte raz,“ opísal nešťastnú situáciu agentúre AFP hovorca záchrannej služby Jelle Mulder. Po druhom páde zostala v streche diera.

Susedstvo bolo evakuované pretože záchrana stroja trvala celý deň. Podľa starostky mesta Marianne Kallen-Morrenové to bolo nutné, aby sa zaistila bezpečnosť celého susedstva. Úrady teraz rozhodujú, či nebude nutné dom kvôli poškodením zbúrať.

Podľa holandských médií dievča aj napriek netradičné okolnosti ponuku na sobáš prijala a pár je teraz na dovolenke. „Mali naplánovanú dovolenku v Paríži a polícia im povedala, že nie je dôvod ju rušiť,“ dodal Mulder.