Muž vypil flašku viagry :D

1431

Už dopredu môžeme povedať, že to rozhodne nie je dobrý nápad. Vedci popísali prípad muža, ktorý naraz vypil celú fľaštičku sildenafilu, čo je aktívna látka prítomná vo viagre, práve ona zabezpečuje z veľkej časti požadovaný účinok. Lenže nastali komplikácie.

Päťdesiatročný muž z Massachusetts vypil 30 mililitrov viagry, čo bol obsah jednej malej fľaštičky. Lenže to rozhodne nemal robiť. Ako prvý sa totiž nedostavil účinok v jeho penisu, ale v jeho očiach. Začal veľmi rýchlo strácať zrak. Stal sa mimoriadne citlivým na svetlo, videl podivné hnedé body a bolo zjavne zasiahnuté celé centrum zraku.

To všetko bolo dôsledkom narušenia ciev v sietnici. Viagra totiž pôvodne nebola určená na problémy s erekciou, ale na zlepšenie prúdenia krvi a rozšírenie ciev. To u muža nastalo avšak v oblasti očí a tie prestali správne fungovať. Cievy v očiach sa skrátka rozšírili príliš rýchlo a príliš veľa.

Podobné efekty neboli popísané prvýkrát. V odborných lekárskych magazínoch je takýchto prípadov k nájdeniu viac. Napríklad tridsaťjeden ročný muž, ktorý po požití veľkého množstva viagry videl farebné záblesky a Thora. Aj on bol veľmi citlivý na svetlo.

Poučenie z týchto prípadov je jasné. Ak to s viagrou preženiete, nielen že sa zrejme nedostaví erekcia, ale navyše na svoju partnerku možno vôbec neuvidíte a budete sa zapodievať svetielkami.