Videli sme najnebezpečnejší most sveta!

1820

Kuandinský železničný most je schátraný, hrdzavejúci a už desiatky rokov po ňom prakticky nikto nejazdí. Na niektorých miestach je pokrytý len provizórnymi drevenými latkami. Miestni sa napriek tomu neboja a občas po ňom jazdia.

Most cez rieku Viti bol súčasťou Bajkalsko-amurskej magistrály, ale prestal sa používať pred mnohými desiatkami rokov. Namiesto starého mostu postavili kúsok od neho nový, železobetónový most. A ten starý nechali chátrať.

Polkilometrový most však stále láka miestnych z dediny Kuanda na to, aby cez neho jazdili vo svojich SUV. Je potrebná však extrémna opatrnosť. Často chýba obyčajné centimetre, aby auto spadlo do rieky. Najhoršie sú však drevené latky, ktoré na mnohých miestach zakrývajú diery. Je potrebné napred starostlivo skontrolovať, v akom sú stave, prípadne ich provizórne nahradiť novými. Cesta tak trvá veľmi dlho. Ale tu nejde o rýchlosť, ale o presnosť. Zatiaľ vraj žiadne auto do rieky nespadlo, ale to bude zrejme tým, že to zatiaľ skúsilo len veľmi málo ľudí.

Iný kraj, iný mrav: Detskú nevestu dražili na facebooku