Na poľovníka v Strážovských vrchoch zaútočil medveď. Nepomohla mu ani strelná zbraň!

980

Vyplašený medveď napadol v nedeľu lovca, ktorý sa vydal do lesov CHKO Strážovských vrchov asi 50 km na východ od českej hranice. Zviera na jedného z mužov zaútočilo z krovia a pohrýzlo mu nohy. Muž našťastie nebol sám a zachránil ho kolega s ktorým dohľadávali postreleného diviaka

K útoku medveďa na človeka došlo v nedeľu v katastri obce Domaniža v okrese Považská Bystrica. Oblasť sa nachádza asi 50 kilometrov na východ od česko-slovenskej hranice. Šelma muža pohrýzla na nohách a on skončil v nemocnici. Jeho stav je stabilizovaný. O útoku informovala televízia Markíza.
Lovec síce odmietol komunikovať s médiami, starosta obce František Matušík ale Markíze oznámil, že k útoku došlo v oblasti, kde sa vyskytuje medvedica s tromi mláďatami a tiež dospelý samec medveďa.
Dvojica lovcov stopovala poraneného diviaka a rozdelili sa pri tom. Na jedného z nich zaútočil znenazdajky z krovia medveď. „Medveď lovcovi pohrýzol nohy. Na krik lovca reagoval jeho kolega, ktorý mu prišiel na pomoc, stiahol ho k ceste a zavolal pomoc,“ povedal Markíze Matušík. Ten tiež uviedol, že lovec bol síce ozbrojený, ale útok bol tak rýchly, že nestihol zareagovať.
Na miesto útoku mieri odborník CHKO Strážovské vrchy. Jeho úlohou má byť spracovať odborný posudok, či išlo o prirodzené správanie, napríklad ochranu koristi, alebo nesprávny pohyb v chránenej oblasti. Podľa starostu za nešťastie možno môže mierna zima. Medvede sú podľa neho nervózne, že ešte nenapadol sneh, a nemôžu v pokoji zimovať.