Najskôr drogy, teraz pokuta za prechádzanie. Starosta Toronta si nedá povedať

1286

Priznal sa k užívaniu drog, problémom s alkoholom a dokonca vyhrážal vraždou. A podľa všetkého nevie prechádzať cez cestu, za čo ho policajti z Toronta odmenili pokutou.

Posledný incident v dlhom zozname priestupkov starostu Forda sa odohral v piatok v noci v západokanadskej Vancouveri. Ford sa tam zúčastnil pohrebu svojho kamaráta Davida Price. Pri prechádzaní cesty však nehľadel na predpisy a mal tú smolu, že ho pri tom videli hliadkujúci policajti, ktorí mu následne udelili pokutu.

„Som v šoku, prechádzal som ulicu len kúsok od hotela, kde som býval, a zrazu ku mne pristúpil strážnik. Nemohol som tomu uveriť. Dokonca som sa ho opýtal, či budem zatknutý,“ povedal Ford reportérom servera torontosun.com. Informáciu o pokute neskôr potvrdil richtárov hovorca Amin Massoud. Kanadská jazdná polícia, ktorá torontskému starostovi sankciu uložila, prípad odmietla komentovať.

Ford má do obrázku dokonalého starostu veľmi ďaleko. Vlani v novembri napríklad priznal, že fajčil crack a že mal aj problémy s alkoholom. Aj napriek nátlaku mestskej rady Toronta však odmietol odstúpiť. Paradoxné je, že až do svojho priznania konzumácii drog opakovane odmietal.

Mestská rada ho následne v rámci možností zbavila časti jeho právomocí. Chcela ho tak prinútiť k odchodu. Ford však vyhlásil, že sa zlomiť nenechá. Nedávno potom tiež vyšlo najavo, že Ford vyhrážal neznámemu mužovi vraždou.

Súčasný starosta je u obyvateľov Toronta značne neobľúbený, jeho rezignáciu podľa prieskumov verejnej mienky požaduje drvivá väčšina obyvateľov mesta.