Nankingský incident: 3000 vojakov zmizlo, dodnes nikto nevie, čo sa s nimi stalo

1531

Záhadný incident sa odohral pri čínsko-japonskej vojne. 9. decembra roku 1939 dorazil na bojisko čerstvý pluk čínskych vojakov. Dostal za úlohu strážiť trojkilometrový úsek fronty na kopcoch pri meste Nankingu. Pluk ale záhadne zmizol.

Zmiznutie svojho pluku nechápal ani veliteľ pluku Li Fu S’-e a jeho pobočníci. Prvá teória hovorila, že snáď Japonci zaútočili a odvliekli všetky telá, ale nikto nepočul jediný výstrel alebo akýkoľvek hluk boja. Navyše takto Japonci neútočili, spravidla zmasakrovali všetkých okolo, a buď sa stiahli, alebo pozície obsadili. Prečo by odvliekli tisíce mužov, či už živých alebo mŕtvych, je záhada.

Rýchlo nasledoval výsluch vojakov v okolí, ktorí neboli priamo na fronte s jednotkou, ale napríklad v tylových alebo okolitých pozíciách. Nikto o žiadnom japonskom útoku nepočul ani nikto nič nevidel. Celé velenie bolo úplne zmätené, pretože jednoducho nikto netušil, čo sa vlastne s jednotkou stalo a kam zmizla.

Ďalšia teória hovorila, že sa Číňania jednoducho rozhodli vzdať, a prešli k nepriateľovi. Lenže jediná cesta k japonským pozíciám viedla cez most, ktorý bol bránený inou jednotkou. Ani jej príslušníci nevideli jediného vojaka prechádzať cez most. Vyšetrovatelia sa dokonca vypytovali dedinčanov v okolí, ale ani oni nepriniesli jedinú stopu a žiadnych vojakov nevideli.

Celá teória o dezercii sa tiež zdá byť nezmyselná. Jednotka bola na kopci bez vegetácie, jej odchod by bol spozorovaný ostatnými vojakmi v okolí. Oblasť bola veľmi prehľadná, 3000 mužov sa nemalo kde ukrývať.

Prežil, alebo zahynul pod troskami bunkra? Osud gestapáka Heinricha Müllera zostáva záhadou

Navyše sa po vojne, kedy Čína a Spojenci získali prístup k japonským vojnovým archívom, zistilo, že japonské archívy neobsahovali správu o žiadnej hromadnej dezercii čínskej jednotky v oblasti. Japonci ani nevykonali žiadny útok, takže je vylúčené, že by oni stáli za zmiznutím pluku.

Prípad dodnes nie je nijako vyriešený a neexistuje pre neho žiadne racionálne vysvetlenie. Podľa niektorých jednotka zmizla v paralelnom vesmíre, alebo sa dostala do časopriestorovej slučky, ale to sú už naozaj veľmi divoké špekulácie. Faktom je, že zmiznutie tejto jednotky je dodnes nevyriešené a zostáva záhadou.

Preslávený jasnovidec Gerard Croiset vyriešil sexuálny zločin