Keď trojročný syn obvinil z vraždy matky otca nik mu neveril! Uverili mu až po 21 rokoch

1125

 

Keď mladá mamička Bonnie Haimová († 23) pred 26 rokmi záhadne zmizla, jej syn Aaron (29) mal iba tri roky. Chlapček sa vtedy zveril príbuzným, že jeho mamičku zastrelil otec, ale nikto mu neveril. Že na chlapcovom rozprávaní niečo bolo, sa ukázalo až po 21 rokoch, keď Aaron na záhrade rodného domu našiel matkinu lebku.

Keď Bonnie Haimová z Floridy v roku 1993 zmizla, nikto ani jej manžela Michaela (52) nepodozrieval. Teda okrem ich vtedy trojročného syna Aarona. Chlapec príbuzným hovoril veci ako „otecko ublížil mamičke“, jeho slovám ale nikto neveril. Podľa vyšetrovateľov navyše neexistovali žiadne dôkazy, ktoré by na Michaela ukazovali.

„Deti musíte brať s nadhľadom. Aaron vtedy povedal niekoľko vecí, ktoré preukázateľne neboli pravdivé,“ povedal napríklad v roku 2010 otec Bonnie Robert Pasciuto v americkom televíznom programe Unsolved Mysteries (Nevyjasnené záhady). Vtedy ešte nevedel, čo sa s jeho dcérou presne stalo.

Aaron dedovi tiež povedal, že mamičkino auto skončilo na dne jazera. Lenže policajti našli vozidlo zaparkované v blízkosti letiska. Nikto Aaronovi neveril, ani keď tvrdil, že jeho otec mamičku zastrelil a potom ju nemohol prebudiť.

Vraha Lindy († 11) vypátrali po 46 rokoch! Pomohlo im k tomu DNA

Záhada sa objasnila až v roku 2014, kedy sa Aaron nasťahoval späť do rodného domu na Floride. Mladík pri oprave prasknutého potrubia 14. decembra na záhrade našiel vrece s ľudskými ostatkami. Aaron z vreca nevedomky vybral matkinu lebku. „Vyzeralo to ako kokosová škrupina,“ povedal Aaron miestnej televíznej stanici News4Jax. Že nejde o kokos, si muž uvedomil vo chvíli, keď si všimol očnice.

Policajti pri vyšetrovaní zistili, že pozostatky patria Bonnie, ktorú niekto neznámym spôsobom zavraždil. Vedľa jej kostí však ležala nábojnica, ktorú niekto vystrelil z Michaelovej pušky. Na základe týchto dôkazov policajti v roku 2015 Aaronovho otca obvinili, pred súdom však stál ešte len tento týždeň v utorok.