Počet ľudí bez domova v Los Angeles rapídne rastie a miestni obyvatelia sa preto snažia nájsť riešenie. Skupina študentiek zo San Fernando Highschool sa do riešenia situácie pustila po svojom.

Dievčatá vytvorili unikátny solárny stan, ktorý je možné jednoducho zložiť ako batoh. To všetko bez akýchkoľvek technických skúseností!

Mladé dievčatá zo San Fernando Highschool, boli recruitováné neziskovou organizáciou DIY GIRLS, ktorá dospievajúcim dievčatám z rodín s nízkymi príjmami v Los Angeles umožňuje vzdelávanie v oblasti techniky a inžinierstva. Dievčatá v rámci tejto organizácie vytvorili unikátny stan pre ľudí bez domova, ktorý je poháňaný slnečnou energiou.

Stan, na ktorom pracovalo 12 dievčat pod dohľadom výkonnej riaditeľky DIY GIRLS, bol vyrobený pomocou šitia, kódovania a 3D tlače. Celá práca sa nakoniec dievčatám vyplatila. Nielenže pomohli riešiť ťažkú ​​situáciu ľudí bez domova, ale projekt bol tak úspešný, že na neho dokonca získali grant vo výške 10 tisíc dolárov v rámci EUREKA Festu MIT 16.