Osemročného chlapca z nemeckého Oldenburgu jeho rodičia hľadali dlhých osem dní. Nakoniec sa ho ako zázrakom podarilo nájsť živého! Strávil však týždeň v kanáli, kde bol uväznený. Vďaka všímavému okoloidúcemu sa ho podarilo zachrániť.

Dlhých osem dní sa rodina bála o osemročného Joa z Oldenburgu. Nezvestný chlapec nebol k nájdeniu. Nevedno kam zmizol 17. júna a rodičia sa pripravovali na to najhoršie. Do obrovskej pátracej akcie sa prihlásili stovky obyvateľov, ktorí pri hľadaní pomáhali policajtom a psovodom. Po chlapcovi ale ako by sa zľahla zem.

 Potom sa ale stal  zázrak 

Všímavý okoloidúci začul z kanála podivný kvílivý zvuk a ihneď skontaktoval políciu. Tí sa aj s hasičmi vydali na miesto. Keď záchranári zdvihli poklop kanála, nestačili sa čudovať. Na dne sedel zúbožený malý chlapec. Jeden z hasičov sa za ním ihneď spustil a nešťastníka vytiahol hore.

Spala v tráve a stále chodila! Psychológ o stratenej osemročnej Julinke. Ohromný tlak zvládla

Strážca zákona teraz podľa denníka Daily Mail bude zaujímať hlavne to, ako sa Joe do kanála dostal. Existuje totiž aj možnosť, že tam mladého Nemca niekto schválne zavrel. Podchladeného chlapca medzitým ošetrili v nemocnici. Žiadne vážne poranenia ale nemá a bude v poriadku.

Nevyriešený prípad! Deväťročný Honzíký zmizol bez stopy pred 24 rokmi! 

Akonáhle toho bude Joe schopný, vypočujú ho policajti. Polícia vyšetruje, ako sa Joeovi podarilo prežiť tak dlho v kanalizačnej stoke a ako sa tam vôbec dostal. „Dôležitým faktorom bola teplota,“ uviedol jeden z bývalých lekárov Peter Sefrin. „V kanáli je prirodzenejšie chladnejšie a ľudia dokážu prežiť bez jedla a vody niekoľko dní,“ vysvetlil.