Skupina Depeche Mode po dohode s rodinou zverejnila závery pitvy svojho klávesistu Andyho „Fletcha“ Fletchera (†60), ktorý náhle zomrel 26. mája bez predchádzajúcich zdravotných problémov. Podľa lekárskej správy za jeho smrť mohla natrhnutá aorta!

Skupina Depeche Mode na instagrame zverejnila dlhé vyjadrenie, v ktorom poďakovala za silnú vlnu podpory, ktorej sa jej od fanúšikov dostalo, a odhalila detaily o smrti klávesistu Fletchera.

Depeche Mode na raritnéj nahrávke: Takto zneli ešte pred vydaním debutu

Hudobník, ktorý kapelu v roku 1980 založil, utrpel podľa súdnych lekárov aortálnu disekciu. Ide o stav, pri ktorom dochádza k natrhnutiu vnútornej vrstvy steny aorty. Problém sa zle diagnostikuje a úmrtnosť je veľmi vysoká. Príčinou často býva zvýšený krvný tlak.

Zomrel rocker a herec Meat Loaf. Jeho album Bat Out Of Hell patrí k najpredávanejším doskám všetkých čias

„Pred pár týždňami sme od súdnych lekárov dostali výsledok pitvy. Andyho rodina nás požiadala, aby sme sa o neho s Vami teraz podelili. Andy vo svojom domove 26. mája prekonal disekciu aorty. Takže aj keď to bolo príliš, príliš skoro, odišiel z prirodzených príčin a bez dlhého utrpenia,“ informovala kapela vo svojom vyjadrení.

Bývalý gangster prehovoril o vražde rappera Tupaca Shakura

Hudobníci zároveň uviedli, že minulý týždeň usporiadali v Londýne oslavu na Andyho počesť. Išlo vraj o „krásny obrad a stretnutie s trochou sĺz, ale plné skvelých spomienok na to, kto Andy bol, príbehov o všetkom, čo sme spolu zažili, a smiechu“.