Bývalý gangster prehovoril o vražde rappera Tupaca Shakura

3156

Muž podozrivý zo zapletenia do vraždy Tupaca Shakuru († 25) prišiel pred televíznu kameru s priznaním, z ktorého mrazí. Rozhovoril sa o detailoch vraždy slávneho rappera, ku ktorej došlo v roku 1996 a doteraz nebola objasnená.

Duane Keith „Keefe D“ Davis sa priznal, že bol prítomný vo vozidle, z ktorého sa zniesla smršť striel na ikonu amerického rapu – Tupaca „2PACa“ Shakura. K vražde došlo v septembri roku 1996.

Davis sa k tomuto kroku rozhodol po tom, čo mu doktori diagnostikovali rakovinu. „Už nemám čo stratiť, ide mi len o pravdu,“ hovorí do kamery v novej relácii Unsolved, ktorý bude už čoskoro k zhliadnutiu na Netflix.

 Konečne  pravda? 

Davis, ktorý je strýkom podozrivého Orlanda Andersona, tiež povedal, kto ten osudný deň stlačil spúšť. Seriál sa púšťa do detailov vraždy Tupaca a Biggieho – dvoch rapových ikon z 90. rokov.

„Bol som dôležitým členom gangu, bol som drogový dealer a som teraz jediný, kto vám môže povedať celú pravdu o vražde Tupaca,“ hovorí jasne Davis na kameru v ukážkach na seriál.

Tupac Shakur v septembri roku 1996 prechádzal mestom Las Vegas spoločne so svojím producentom Suge Knightom. Pri zastavení na červenu sa k nim priblížil biely Cadillac a začalo sa z neho strieľať.

Tupac bol štyrikrát postrelený a niekoľko dní na to svojim zraneniam podľahol.

Americkí novinári teraz vyvíjajú tlak na políciu Las Vegas, aby uvoľnila nejaké dokumenty z vyšetrovania. Polícia však všetky žiadosti zamieta so slovami, že vyšetrovanie stále prebieha.

Za vraždu Tupac Shakur dodnes nebol nikto odsúdený. Americké centrum pre vyšetrovanie na políciu Las Vegas nalieha s tým, že tento prípad dosiahol historického označenie, a tak by sa vyšetrovanie malo sprístupniť verejnosti.