O americkom misionárovi John Allen Chauovi, ktorého zabil domorodý kmeň, oznámila kresťanská skupina, ktorá ho tam vyslala: Na cestu bol pripravený

1440

Na indický ostrov Severnej Sentinel, ktorý obýva nehostinný kmeň domorodcov, sa chcel John Allen Chau († 26) dostať za každú cenu. Americký misionár sa na cestu za nebezpečnými Sentinelov pripravoval už v čase, keď bol ešte len teenager. Prezradila to misionárska skupina, ku ktorej patril. Podľa nej bol pripravený. Muž, ktorý chcel šíriť slovo božie, za svoje rozhodnutie nakoniec zaplatil vlastným životom.

Kresťanská skupina, ktorá Chau na Severnej Sentinel vyslala, tvrdí, že by na ostrov odrezaný od civilizácie odcestoval aj bez jej pomoci. Cestu na miesto, kde žije 30 tisíc rokov starý kmeň preslávený svojou nepriateľskú náturou, totiž plánoval už dlhých osem rokov.

„Bol emočne, kultúrno, fyzicky, intelektuálne veľmi, veľmi pripravený. Bol to mladý muž, ktorý chcel od doby, kedy mal 18 rokov, robiť misijnú činnosť a chcel byť nazývaný misionárom,“ povedala líderka misionárskej skupiny All Nations (Všetky národy), ku ktorej John patril, webu The Kansas City Star.

Misionár chcel domorodcov obrátiť na vieru. Rozstrieľali ho šípmi a vliekli ho v slučke za sebou

„Než sme ho poznali, a aj keď bol mladým mužom, každé rozhodnutie, ktoré urobil, každý krok, ktorý podnikol, ho viedol k tomu, aby zdieľal slovo božie sa Sentinelov,“ dodala. John Allen Chau sa na Severnej Sentinel vydal krátko pred svojimi 27. narodeninami. Tie už nestihol osláviť.

Rodičia zavraždeného misionára odpustili domorodcom.

Siedmich rybárom v Indii zaplatil v prepočte asi 350 eur, aby ho na Zakázaný ostrov dostali. Všetci muži boli za svoje činy už zatknutí políciou. Američana na ostrov dopravili hneď dvakrát. Aj keď domorodci na misionára zaútočili už pri prvej návšteve, chcel sa za nimi vrátiť aj na druhý deň. To ho stálo život. Telo Američana sa stále nachádza na ostrove. Polícia sa ho bojí vyzdvihnúť.