Rodičia zavraždeného misionára odpustili domorodcom.

Prekvapivé slová matky: Za to, že už nie je medzi nami, si môže sám

718

Indická polícia obvinila členov kmeňa Sentinelov z vraždy amerického misionára Johna Allena Chau († 27), jeho rodina však apeluje, nech ich nechajú. Za smrť si vraj môže sám.

Domorodci prepichli Chau šípmi, keď v snahe obrátiť ich na kresťanstvo dorazil na ich ostrov Severný Sentinel. Hoci ostrov leží v ochrannej zóne a indické zákony cestu na neho prísne zakazujú, obvinila tamojšia polícia nespresnený počet Sentinelov z jeho vraždy.

Odpustili im

Vyvolali tým logicky aj etický problém, ktorým rozdelila spoločnosť. Veď doteraz držala nad civilizáciou nedotknutým kmeňom ochrannú ruku, teraz sa však rozhodla do jeho života zásadne zasiahnuť.

Misionár chcel domorodcov obrátiť na vieru. Rozstrieľali ho šípmi a vliekli ho v slučke za sebou

Na stranu Sentinelov sa, možno prekvapivo, postavila aj Chauova mama Lynda. „Tým, ktorí sú obvinení z vraždy nášho syna, odpúšťame. Žiadame, aby členovia kmeňa neboli za Johnovú smrť stíhaní. Vedel, do akého rizika vstupuje, na ostrov odišiel z vlastnej slobodnej vôle. Za to, že už nie je medzi nami, si môže sám,“ uviedla vo vyhlásení menom rodiny. Aký bude ďalší postup indickej polície, je vo hviezdach.

Žralok útočil v obľúbenom letovisku, jeho obeť útok neprežila. Je to prvá obeť za 80 rokov