Slovan nestačil na favorita KHL Avangard Omsk

1133

Slovan privítal na svojom ľade favorita z Omska. Avangard vedie skúsený päťdesiatsedemročný kanadský tréner Bob Hartley, ktorý odkoučoval 944 zápasov v zámorskej NHL, kde pôsobil v Calgary Flames, Atlante Thrashers a Colorade Avalanche. S „lavínami“ získal v sezóne 2000/01 Stanleyho pohár a cenu pre najlepšieho trénera v NHL Jack Adams Award v roku 2015. Bob Hartley je aj zároveň trénerom Lotyšska.

Tím Avangard disponuje vo svojom kádri aj s držiteľmi Stalnley Cupu, Maxom Talbotom, Viktorom Stålbergom a dvojnásobným víťazom Stalnley Cupu Maximom Čudinovom

Už od prvej tretiny mali hostia miernu prevahu, či už v strelách na bránku alebo vo vyložených šanciach. Štyri krát už mali prakticky prekonaného Čiliaka a voľnu bránku minuli. V šestnástej minúte si hostia zahrali presilovku ale ani ju nedokázali využiť.
Pomer striel na bránku 3 : 9

V druhej tretine hostia od prvej sekundy, prakticky nevychádzali z obrannej tretiny Slovana. Prvá vážnejšia návšteva pred brankárom hostí bola až v 24 minúte Řepíkom. Najvážnejšiu akciu si vypracoval štvrtý útok v 27 minúte. Slovan začínal vyrovnávať hru keď ich pribrzdili rozhodcovia vylúčením Lukáša Kloka, čo hostia využili na strelenie prvého gólu v 29 min. Tu sa ukázalo, že upísknutie rozhodcu pomôže urobiť búrlivú atmosféru v hale. Nasledovala séria troch vylúčení na strane hostí, tretie vylúčenie v 36 minúte využíva Meszároš na strelenie vyrovnávajúceho gólu. O dve minúty nato sa hostia dostali opäť do vedenia 1:2
Pomer striel na bránku v druhej tretine 8:16

V tretej tretine si Avangard zahral štyri presilovky z ktorých tretiu využil na strelenie tretieho gólu a stačilo im na to 7 sek. Avangard Omsk víťazstvom potvrdil pozíciu favorita v KHL. Pomer striel na bránku v tretej tretine 2:12. Celkom 13:37

HC SLOVAN BRATISLAVA – AVANGARD OMSK 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 35. Meszároš (Klok, Jeglič) – 29. Zernov (J. Medvedev, Čudinov), 38. Desharnais (Manukjan, Košelev), 51. Zernov (Širokov), 56. Staalberg (Semionov)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše: Meszároš (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Kulakov – Golovľov, Savenkov (všetci Rus.), 6874 divákov

Zostavy:
Slovan: Čiliak – Sersen, A. Jánošík, Grman, Klok, Meszároš, Švarný, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, M. Sukeľ, Liška – Lamper, Bailey, Lunter – Rau, Chipchura, M. Sloboda

Avangard: Bobkov – Pokka, Jemelin, Franson, J. Medvedev, Čudinov, Pivcakin, Martynov – Michejev, Zernov, Širokov – K. Petrov, Desharnais, Staalberg – Manukjan, Semionov, Galimov – Košelev, Stas, Fisenko – od 21. min Jaremčuk

Na Slovan teraz čaká séria troch duelov u súperov – v Moskve proti Dinamu, v Podoľsku proti Víťazu a v Helsinkách proti Jokeritu. Doma sa predstaví v stredu 5. decembra o 18.30 h proti Ufe.

O zápase po zápase

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Hrali sme proti veľmi silnému tímu, jednému z najlepších v lige. Odohrali sme solídny zápas, ale dôležitý bol gól, ktorý sme dostali za stavu 1:1. Vytvárame si veľmi málo šancí, je to veľmi upracované. Súperovi gratulujem k víťazstvu. Nás čaká veľa veľa práce.”

Bob Hartley, tréner Omska: „Odohrali sme tri veľmi dobré tretiny, mali sme dobrý štart do zápasu. Som rád, že sme využili presilovky, kde sme ukázali zabíjacký reflex. Slovan hral dobre. som rád, že sme sa dostali do vedenia. a to že sme dali gól do šatne.”

Matúš Sukeľ, útočník Slovana: „V prvej tretine sme nehrali až tak zle, ale mali sme málo striel a súper mal väčší tlak. Čiliak nás podržal, ale dva góly sme dostali v oslabení. Musíme zapracovať na tom, aby sme viac strieľali, pretože inak góly nedáme. Musíme sa aj viac tlačiť do bránky.”

Adam Liška útočník Slovana: „Snažili sme sa dodržiavať taktiku a brániť, ale bohužiaľ súper bol veľmi silný v ofenzíve a dokázal využiť presilovky, čo rozhodlo.”