Okupanti sa fotili ukradnutým foťákom, dopadla ich ukrajinská armáda

914

Ukrajinskí vojaci našli v zničenom obrnenom transportéri digitálny fotoaparát – ktorého pamäť je sama dôkazom, že ho ruskí vojaci ukradli obyčajnej ukrajinskej rodine. Sami sa s ním fotili, snímky právoplatných majiteľov sa ani neobťažovali mazať.

Fotky vyzerajú ako z čundru – chlapi v rôznych maskáčoch sedia v prírode, popíjajú z plecháčikov, pojedajú konzervy. Len detaily prezradia, že nejde o trampov, ale vojakov: pažba guľometu PK či biele pásky na chlapíkových pažiach, ako sa označujú proruskí bojovníci na Ukrajine.

Jedenásť takýchto snímok a tri videá našli vojaci 24. mechanizovanej brigády v prístroji Sony v zneškodnenom obrnenom transportéri v Luhanskej oblasti – po víťaznej bitke v polovici mája. „Rusi vzali so sebou foťák do BMD a po úspešnom zničení posádky vozidla bol tento fotoaparát nájdený vo vnútri,“ popísal vojenským jazykom jeden z členov jednotky, ktorá potom obojživelný transportér prehľadávala.

Rómovia prichytení pri krádeži skončili pripútaní k stĺpu!

 Posledná fotografia v  živote 

„Vďaka ich nízkemu IQ máme malú zbierku portrétov okupantov z 31. brigády Ruskej federácie, ako páchajú svoje zverstvá na Ukrajine,“ komentuje facebookový profil ukrajinskej jednotky. „Kráľovská pechota sa postarala, aby pre niektoré nepodarky boli tieto fotky poslednými v ich živote. A zvyšok – odplata je stále pred nami. Robíme všetko pre to, aby prišla čo najskôr.“

Tento Rus, Sergej Kolocej je muž, ktorý zavraždil 4 civilov a ďalšieho mučil! Kyjev oznámil meno podozrivého 

Ako uviedol pre Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda Nazar Ilnyckyj z tlačového oddelenia ukrajinskej armády, foťák zrejme ukradli ruskí vojaci pri postupe na Kyjev, zrejme v Hostomeli severne od metropoly. „Fotografi“ najskôr patrili k 31. výsadkovej brigáde z mesta Uljanovsk. Po neúspechu bojov v kyjevskej aglomerácii boli prevelení na východ.

Ukrajinská jednotka zverejnila jednu z týchto fotografií, verí, že ide o majiteľa prístroja – a dúfa, že sú živí, aby mohli prístroj dostať späť.

Staršieho dátumu je skoro tisíc snímok obyčajného života, než na Ukrajinu vpadli Rusi. Rodinné udalosti, dovolenky a tak podobne. Ukrajinská jednotka zverejnila jednu z týchto fotografií, verí, že ide o majiteľa prístroja – a dúfa, že sú živí, aby mohli prístroj dostať späť.