Trinásťročná Dáša z dediny Kaťuzanka prišla o otca a nevlastnú matku, keď na ich auto začali páliť ruskí okupanti. Dovtedy šťastná rodinka sa vracala z návštevy príbuznej. Mladá Ukrajinka ako jediná prežila, pretože hrala mŕtvu. Aj tak sa musela liečiť z desivých zranení.

„Rusi zahájili paľbu z automatických zbraní na auto. A to z niekoľkých smerov. Dášin otec a nevlastná matka boli na mieste mŕtvi a auto začalo horieť. Dievča vyskočilo z auta, pokúsilo sa utiecť, schovalo sa za kamión, ale okupanti po nej neprestali strieľať,“ popísal strašnú situáciu náčelník polície Kyjevskej oblasti Andrij Nebytov.

Dáša zostalo jediné. Napadlo ju, že bude hrať mŕtvu. To jej pravdepodobne tiež zachránilo život. Potom čo streľba skončila, sa za ňou Rusi vydali, aby zistili, či ju naozaj zabili. „Kopli do nej a potom pokračovali ďalej,“ opísal policajt pre server vechirniy.kyiv.

Ruské zverstvá na Ukrajine! Všetkých zastrelil, znásilnil, najedol sa a teraz za to dostane medailu!

Hoci dievča len ako zázrakom prežilo, utrpela vážne zranenia. Jedna guľka ju zasiahla do paže a druhá do stehna. „Spočiatku som ani necítila žiadnu bolesť, celé telo som mala otupené,“ zverila sa Dáša. Našťastie jej zostala biologická matka a malá sestrička.

Neziskovka kritizuje pilulky pre znásilnené Ukrajinky! „Majú snáď donosiť deti vojnových zločincov?!“ nakladá im verejnosť

Policajný náčelník Nebytov je z tragédie rozhorčený. „Je to ďalší dôkaz zločinov ruskej armády proti ľudskosti a civilnému obyvateľstvu. Prišli na Ukrajinu znásilňovať, zabíjať a ničiť,“ hneval sa.