Oravák verbuje na Ukrajinu

935

Otvorene sa priznáva k tomu, prečo išiel na východ Ukrajiny bojovať. Chcel najmä zabrániť zabíjaniu žien, detí a starcov. Obul sa do slovenských médií, vraj neukazujú pravdu a preto si ju našiel na internete a na YouTube. Zároveň vyzval, aby na Ukrajinu išlo bojovať viac chlapcov zo Západu, lebo domáci sedia doma pri televízoroch! 

Chcel najmä zabrániť zabíjaniu žien, detí a starcov. Obul sa do slovenských médií, vraj neukazujú pravdu a preto si ju našiel na internete a na YouTube. Zároveň vyzval, aby na Ukrajinu išlo bojovať viac chlapcov zo Západu, lebo domáci sedia doma pri televízoroch!
Oravák sa predstavil ako kamiónista Richard Branický, ktorý bojuje po boku proruských separatistov v samozvanej Doneckej ľudovej republike. Uviedol, že motiváciou pre jeho odchod na Ukrajinu bolo zabrániť zabíjaniu civilistov, že počas vojny v bývalej Juhoslávii nič neurobil a preto teraz je možnosť niečo urobiť, preto je tu, a že za najdôležitejšie považuje navždy zastaviť fašistov.
Vyčítal domácim, že sa nezapájajú do boja o odtrhnutie Doneckej ľudovej republike , že medzi dobrovoľníkmi na strane proruských separatistov je viac cudzincov, ako miestnych, ktorí chcú, aby bolo Novorusko. 
„Kde sú všetci, prečo doma vyčkávajú? Keď nás stretnú, pýtajú sa, kedy sa skončí vojna. Nuž, keď nebudeme sedieť doma a pozerať televízor…(keď) vezmeme zbraň a pôjdeme bojovať,“ vyhlásil.
Video podľa vzoru islamistov chce verbovať bojovníkov zo zahraničia. Vyzval, aby na Ukrajinu prišlo „viac chlapcov“ zo Západu
Podľa názoru slovenského dobrovoľníka situáciu na Ukrajine už teraz nie je možné riešiť dialógom, „treba zastaviť fašistov a rozdeliť republiku, pretože s nepriateľom v jednej vlasti nie je možné žiť“.