PODIVNÉ ÚMRTIA 41: Ruského generála našli s prestrelenou hlavou!

482

Bývalý zástupca šéfa odboru ruského ministerstva vnútra pre boj s extrémizmom spáchal samovraždu. Vladimir Makarov sa mal vo svojom dome podľa vyšetrovania polície zastreliť loveckou puškou. Makarova len niekoľko týždňov predtým odvolal ruský prezident Vladimír Putin z funkcie. Smrť tohto generála sa zapisuje do mnohých iných podozrivých úmrtí vysokých ruských predstaviteľov, ako poukazuje napríklad aj The Moscow Times.

Predmestí Moskvy otriasla podivná samovražda. Polícia našla podľa bezpečnostných zložiek v dedine Golikovo mŕtvolu generálmajora Vladimíra Makarova. 72-ročný Makarov sa podľa vyšetrovania zastrelil vo svojom dome loveckou puškou, a to v čase, keď sa v dome zdržiavala aj jeho manželku. Informáciu priniesla v pondelok večer agentúra TASS.

Generálovi z ruskej tajnej služby FSB hrozí trest smrti?! Miliardy na rýchle dobytie Ukrajiny rozkradli.

Makarov bol ešte na konci januára policajným generálom a jeho hlavnou starosťou boli demonštranti proti režimu a nepohodlní novinári. Jeho funkcia bola oficiálne zástupca šéfa odboru ministerstva vnútra pre boj s extrémizmom, následne ho z funkcie ruský prezident Vladimír Putin odvolal. Podľa The Moscow Times generál po svojom odvolaní upadol do hlbokej depresie.

Putin prišiel o ďalšieho generála. Ukrajinci mu počas 8 dní zabili už 3 veliteľa

 Ďalšie podozrivé  úmrtie 

Úmrtie Makarova bolo kvalifikované ako samovražda, ale médiá pripomínajú, že ide o ďalší z radov podivných úmrtí okolo ruského vedenia. Niektoré boli určené ako samovražda – napríklad údajný skok z hotelovej izby v Indii. Život si mal tam vziať ruský politik a najbohatší poslanec ruskej Dumy Pavel Antov, ktorý sem prišiel oslavovať svoje 66. narodeniny.

Američania zavreli uprostred bitky generála Clarka, svojho vrchného veliteľa

Jeho smrť okomentoval vtedy na twitteri aj ukrajinský poradca ministra vnútra Anton Gerasčenko. „Rusi, ktorí vedeli príliš veľa o kremeľských financiách a vojenských tajomstvách a z Putinovho okruhu, v Rusku masovo umierajú,“ uviedol a pripomenul, že v tom istom hoteli zosnul pár dní predtým jeho priateľ Vladimír Bidenov.

Divné úmrtia 38: Právnik sa na súde sám zastrelil, keď sa snažil dokázať nevinu mandanta

Rovnako tak Gerasčenko pripomenul ďalšie podozrivé úmrtia, ako úmrtie Alexeja Maslova, bývalého veliteľa ruských pozemných síl alebo smrť výrobcu ponoriek Aleksandera Buzakova.