Policajti chceli mladíka zobudiť paralyzérom. Zabili ho!

177

Dvaja policajti v sibírskom Irkutsku spôsobili smrť mladíkovi, ktorý zaspal vo vozidle taxislužby. Chceli ho prebudiť paralyzérom, spôsobili však, že nič netušiaci zákazník už nemohol precitnúť ani za pomoci lekárov. O incidente dnes na webe informovala Irkutská polícia.

Podľa oznámenia vyšetrovateľov policajti v noci na 15. februára „prekročili svoje právomoci, keď voči mladému mužovi použili bez dostatočného odôvodnenia špeciálny prostriedok“. Obaja si už vypočuli obvinenia a na záver vyšetrovania čakajú vo väzbe.

Taxikár si podľa médií s 24ročným mužom, ktorého nebol s to prebudiť, zjavne nevedel rady, a tak zavolal políciu. Dvaja strážnici, ktorí medzi treťou a štvrtou hodinou nadránom na miesto prišli, k dôraznému prebudenie spáča použili taser. Želaný výsledok sa ale nedostavil, naopak bol tragický.

Elektrické paralyzéry, tasery, používa polícia ako donucovací prostriedok v mnohých krajinách, vrátane Slovenskej republiky. Zariadenie vyzerá ako pištoľ, ktorá vystrelí dve elektródy na tenkých vodičoch. Zasahuje až na vzdialenosť desiatich metrov.

Divné úmrtia 24: Mama tragicky zomrela po páde z bežeckého pásu! Syn (4) myslel, že zaspala a ľahol si k nej

Previnilca zneškodní tým, že mu ochromí ovládanie svalov a znemožní klásť odpor. Elektrický výboj prechádza len priečne pruhovaným svalstvom, takže nenarušuje činnosť srdca ani zvieračov. Zasiahnutý je pri plnom vedomí, vidí a počuje. Účinky paralyzéra po chvíli odznie.

Divné úmrtia 19: Muž skočil z 18. poschodia a dopadol na mladíka na lavičke. Zabil seba aj jeho!

Používanie týchto zbraní má svojich odporcov, ktorí poukazujú na to, že zasiahnutí ľudia v niektorých prípadoch zomreli. Obhajcovia naopak tvrdia, že taser životy zachraňuje. Namiesto paralyzérov by totiž museli byť pri zásahoch použité strelné zbrane.