Policajti na Floride pri hľadaní kradnutého auta zastrelili dvoch mladých černochov. Úrady zverejnili video

855

Policajti v americkom štáte Florida zastrelili dvoch černochov vo veku 16 a 18 rokov, ktorí po opakovanej výzve odmietli zastaviť auto. Úrady teraz zverejnili zábery z policajného auta potom, čo rodina zabitých mladíkov a miestni Afroameričania požadovali vysvetlenie celého incidentu.

Policajti minulý piatok v okrsku Brevard na Floride pátrali po ukradnutom aute. Ako uvádza server New York Post, mladíci mohli byť z krádeže podozriví, preto ich strážnici na čele so zástupkyňou šerifa Jafet Santiago-Mirandaovou chceli zastaviť.

Video z palubnej dosky jedného z policajných vozov ukazuje volkswagen, v ktorom sedia dvaja mladí ľudia, vychádzajúci z príjazdovej cesty. Santiago-Mirandaová okamžite vystupuje z auta a opakovane mladíkov vyzýva, aby zastavili. Tí ale nereagovali a začali prchať, policajti následne začali strieľať.

Zabitými boli šestnásťročný zlodej Angelo Crooms a osemnásťročný Sincere Pierce, uviedol šerif Wayne Ivey. Ivey uviedol, že Crooms po niekoľkonásobnej výzve odmietol zastaviť a naopak zrýchlil a rozbehol sa proti jednému zo strážnikov. „Policajt bol nútený vystreliť zo svojej služobnej zbrane v snahe zastaviť činnosť, ktorá ho mohla ohroziť na živote,“ zastala sa Ivey svojich podriadených.

Vráť sa do svojej krajiny, kričala Afroameričanka na 91ročného starca a rozbila mu tvár tehlou

Podľa šerifa nemali policajti žiadnu inú možnosť. Ivey zároveň požiadal občanov, aby vo svojich myšlienkach podporili nielen rodiny zabitých mladíkov, ale aj policajtov, ktorí sú s incidentom spojení, pretože „takáto udalosť zanechá na každom následky.“

 Stačilo aby zlodeji ostali   stáť 

Teta jedného z mladíkov, Cynthia Greenová, pre server Florida Today uviedla, že ju celá udalosť veľmi frustruje a nie je vôbec spokojná s tým, ako sa miestne policajné oddelenie so situáciou popasovalo. Podľa Greenovej boli mladíci zastrelení, pretože si policajti pomýlili identitu.

Na súde Afroameričan napadol s nožom šerifa, tak ho odstrelili

Pierce mal podľa Greenovej vyzdvihnúť jeho kamarát okolo pol jedenástej v piatok dopoludnia miestneho času. Ako je na videu vidieť, sotva mladíci vycúvali z príjazdovej cesty, už ich policajti chceli zastaviť.

„Hovorila som, Nie, prosím, nestrieľajte po nich. Prosím, nestrieľajte. Moje dieťa je v tom aute, sotva si doň sadol. ‘Môj synovec nebol v tom aute ani dve minúty,“ uviedla Greenová podľa New York Post.

Policajt zastrelil v Atlante nahého dvojmetrového Afroameričana

Rodina, známi a susedia usporiadali na stredu pietne stretnutie, ktorého sa zúčastnili stovky ľudí. Pieta podľa amerických médií prilákala pozornosť verejnosti k piatkovej streľbe. Právny zástupca Benjamin Crump, ktorý sa špecializuje na ľudské práva a je známy vďaka svojim procesom spojeným s údajnou policajnou brutalitou, oznámil, že bude rodiny zabitých mladíkov zastupovať.

 Za peniaze aj diabla  obháji 

„Rodičia oboch mladíkov sú zničení,“ uviedol v oficiálnom stanovisku Crump. „Zaslúži si úplnú transparentnosť celého procesu spojeného s tým, kto je vinný smrťou dvoch mladých ľudí a za akých okolností k streľbe došlo,“ dodal právny zástupca oboch rodín. Policajti Santiago-Mirandaová a jej kolega Carson Hendren boli zatiaľ postavení mimo službu na platenú dovolenku.

Černocha viedli policajti na koňoch ako otroka na lane.