Pred smrťou mal Karel Gott († 80) chuť žiť a chcel znovu pracovať! Aspoň to tvrdí jeho veľký nemecký priateľ, moderátor Florian Silbereisen (38). Ten v televíznom programe 25 Jahre Feste-Show prehovoril o tom, čo mu Slavík deň pred svojou smrťou povedal.

Silbereisen venoval Gottovi spomienku v rámci závere veľkého hudobného programu, ktorý uvádzal. „1. októbra zasiahla tento svet smutná správa. Zomrel Karel Gott. Ešte deň pred tým, než odišiel, som s ním hovoril,“ vyhlásil v televízii Florian.

„Snažil som sa ho v boji s chorobou podporiť. A Karel mi povedal: Vieš čo, sľubujem, že keď sa mi len trochu uľaví, vystúpim v januári na akcii Schlagerchampions v Berlíne. Beriem teraz nové lieky a bude to určite lepšie,

„Bol optimistický a tešil sa na novú výzvu,“ doplnil moderátor. Spoločne s ďalšími kolegami potom na Karlovu počesť zaspieval nemeckú verziu jeho hitu Zvonky šťastia – Fang das Licht. Ťažko ale povedať, či Gott svojmu nemeckému priateľovi hovoril pravdu, alebo sa len snažil pozitívnymi slovami rozptýliť obavy, ktoré mal Silbereisen o jeho zdravie. 1. októbra pred polnocou podľahol akútnej leukémii.

Karel Gott a kapela No Name vydajú spoločný duet