Masaker drogového kartelu! Upálili v aute sedem detí!

1178

Až desať svadobčanov zomrelo pri masakre v mexickom štáte Sonora, blízko amerických hraníc. Na členov americko-mexickej mormónskej rodiny zaútočil zrejme drogový kartel. Kým mexická médiá s odvolaním sa na príbuzných obetí píšu o desiatich mŕtvych vrátane siedmich detí, úrady zatiaľ potvrdili iba päť mŕtvych. Drogový kartel na svadobný konvoj najskôr spustil paľbu a neskôr vozidlá aj s obeťami vnútri zapálil!

Rodina, ktorá pondelkovú veselicu organizovala, patrí k rodinnej komunite LeBaronov, ktorá sa v severnom Mexiku usídlila pred desaťročiami. LeBaroni sa odštiepili od mormónskej cirkvi, oficiálne nazývanej Cirkev Ježiša Krista Svätých posledných dní, keď sa jej hlavná vetva vzdala mnohoženstva. Na severe Mexika sa usadili v 20. rokoch 19. storočia.
K útoku na svadobčanov došlo približne 100 kilometrov od amerických hraníc. Útočníci v troch oddelených útokoch prepadli tri autá, ktorými sa ľudia po obrade vracali domov.
Rodina, ktorá pondelkovú veselicu organizovala
Podľa informácií britského denníka Daily Mail mal na svadobčanov zaútočiť drogový kartel. Členovia kartelu najskôr na svadobčanov začali strieľať a neskôr vozidlá, v ktorých zostali uväznení ľudia, zapálili. Podľa britského denníka Daily Mirror svadobčanov upálili zaživa.
V napadnutých vozidlách mali cestovať členovia rodín LeBaronov a Langfordov. Brutálny útok neprežilo až desať členov rodiny. „Zomreli tri ženy a sedem detí,“ spresnil Julian LeBaron, príbuzný obetí.
Medzi obeťami je Rhonita Maria LeBaronová, ktorá sa večer vracala z Mexika do amerického mesta Phoenix ležiaceho v Arizone, keď sa im znenazdajky rozbilo auto. V tej chvíli bola rodina napadnutá. Rhonita zomrela spolu so svojimi dvojičkami Titusom a Tianou, ktorí mali iba šesť mesiacov. Chladnokrvný útok neprežili ani ďalšie dve deti, Krystal, ktoré malo desať rokov, a jej dvanásťročný brat Howard.
O 12 kilometrov ďálej cestovala Christina Langford Johnsonová († 31), Dawna Ray Lanordová († 43) a dve Dawniny deti – jedenásťročný Trevor a trojročný Rogan. Útok ako zázrakom prežila Christinina sedemmesačná dcéra, ktorá bola nájdená v zadnej časti vozidla. „Táto sladká dievčatko bola nájdená živá! Jej mama jej zachránila život. Je anjel,“ napísala príbuzná rodina Keisha Johnsonová na sociálnu sieť Facebook. „Bola nájdená na zemi. Zdá sa, že nemá žiadne životu ohrozujúce zranenia,“ dodala príbuzná Alissa Jonesová.
Jeden z chlapcov (13) podľa informácií britského denníka Daily Mirror utekal niekoľko kilometrov, aby privolal pomoc. Ďalší z chlapcov, ktorý mal iba sedem rokov, bol popravený strelou do tváre. Rodina, z ktorých niektorí členovia majú americké občianstvo, na sociálne siete umiestnila video zhoreného auta s karosériou prederavenou guľkami.
Motív zločinu je neznámy, podľa mexických médií si však útočníci mohli obete spliesť s inými cieľmi. Správy štátov Sonora a susedné Chihuahua vo vyhlásení uviedli, že vec začali vyšetrovať.