Ľudská krutosť a brutalita niektorých jedincov nepozná medze. Je otázkou, či tí, čo pred bránami útulku pohodili Caspera, sa za ľudí vôbec môžu považovať… Úbohý pes bol totiž vychudnutý tak, že by ste mu mohli spočítať všetky rebrá na tele. Pred útulkom ho z auta na Halloween vyhodili neznámi ľudia.

Keď pracovníci liverpoolskej kliniky Rescue Me Animal Sanctuary objavili psa pred dverami, boli z jeho zúboženého stavu doslova v šoku. Bol totiž doslova kosť a koža, na vychudnutom tele sa črtali kosti a rôzne zdeformované kožné výrastky. Mal tak dlhé pazúry na labkách, že bolesťou nemohol skoro chodiť.
Našťastie sa psíková smola v dobré obrátila a zdá sa, že sa začína zotavovať a konečne má tiež chuť do života. Na svojom twitteri pracovníci útulku informovali všetkých fanúšikov psa, že dostáva pravidelne najesť a cíti sa v bezpečí. Tiež sa nechali počuť, že aby Caspro ešte viac nestresovali, tak mu lekárske prehliadky postupne dávkujú. A podotkli, že síce zažil od človeka neskutočnú krutosť, ale oni mu teraz poskytnú všetku lásku a starostlivosť.
Psík od svojich fanúšikov už dostal veľkého plyšového medveďa a momentálne sa zžíva s životom kliniky. Jeho osud dojal tisíce ľudí na sociálnych sieťach, ktorí mu vyjadrujú podporu všade na internete. Jeden z nich napísal: „Ach, Casper, to, čo ti tí ľudia urobili, mi úplne láme srdce. Je mi to veľmi ľúto.“ Ďalšie mu odkázal: „Viem, že sa teraz cítiš konečne milovaný a že je o teba postarané báječnými ľuďmi. Posielam ti silu a objatí. Si v bezpečí, anjelik.“Je vidieť, že osud zvieraťa väčšine našťastie nie je ľahostajný a Casper už sa bude cítiť len a len lepšie.