Natrhnuté ucho a oko, vyrazené zuby. Muž takto dobil svojho psa, zachraňoval ho odvážny policajt

3006

Ani nie ročného psa Ronnyho zachránil policajt Václav Němeček (46) z rúk tyrana. Majiteľ ho totiž strašne dobil. Útok bol vedený hlavne na hlavu zvieraťa. Na prípad mestskú políciu upozornili všímaví ľudia. Ronnymu jeho pán vykopal zuby, môže prísť o oko a tiež o ucho. V súčasnej dobe je v starostlivosti dečínského mestského útulku a veterinárov.

Podozrenie na týranie nahlásili všímaví ľudia. Zavolali práve Václava Němečka, pretože ho poznajú a majú v neho veľkú dôveru. Strážnik sa hneď vydal na miesto činu. Ľudia, ktorí policajta privolali, ale nemali tušenie, kde presne muž so psom býva.

 Všímajte si aj to  čo sa vás netýka 

„Urobil som ohliadku na mieste, vyšiel mi jeden vchod s tým, že by to mohol byť on. Išiel som dovnútra, kde som stretol pani, ktorej som sa pýtal na psa, ale ona mi povedala, že v dome býva veľa psičkárov. Išiel som teda po poschodiach a počúval som a zrovna mi vyšiel ten pán z dverí,“ popísal Němeček.

 Policajt:  „Pes mlel z posledného“ 

Policajt sa spýtal, kto v dome má psíka, ten odpovedal, že jedného má sused nad ním. „Odpovedal som mu, že viem, že aj on má psíka. Pán sa zarazil a to už som videl, že je niečo zle. Zatlačil som na neho a práve tú chvíľu pes vybehol. Bolo vidieť, že je dobitý. Schoval sa do rohu, a ja som muža vyzval, aby mi dal dokumenty obojok a tak ďalej, on k nemu mal len papiere. Psa som teda vzal, pretože som videl, že melie z posledného a zavolal som do útulku,“ dodal strážnik s tým, že ihneď po príchode zamestnanca z útulku išiel pes na veterinu.

Podľa policajtov môže za tento čin tyranovi hroziť aj väzenie a to jeden rok až tri roky. Ronny bol vraj jasne ohrozený na živote a zostanú mu trvalé následky. Podľa Nemečka sú to vykopnuté zuby, oko, o ktoré môže prísť, a natrhnuté ucho, u ktorého sa vraj tiež nevie, ako sa bude hojiť.

 Vedenie útulku:  Niečo také som ešte nevidela 

Podľa vedúcej dečínského útulku Evelin Jahelkovu mal vraj Ronny šťastie v nešťastí. Záchrana prišla včas. „Ronny má vyrazené očné zuby, prakticky bojujeme o záchranu oka. Vrchná čeľusť bola naštiepnutá, spodná zlomená, má ju zdrôtovanú. Nemôže poriadne hrýzť, žuvať, kŕmime ho z ruky. Je to ale veľký bojovník,“ opísala Evelin

Napriek tomu čím si prešiel, je podľa nej pes veľmi dobrý. Ani nie ročné zviera je navyše veľmi čistotné. Podľa stavu, v ktorom sa pes nachádzal, dochádzalo pravdepodobne k týraniu už skôr.

„Túto prácu robím veľa rokov, chodia nám sem zúbožené zdevastované zvieratá, ktoré nedostávajú nažrať, je tam zanedbaná veterinárna starostlivosť, ale aby niekto takto domlátil psa, to som videla prvýkrát,“ dodala Jahelková.

Podľa policajtov i podľa útulku má teraz prípad v rukách štátna polícia a páchateľ je známy. Po reakciách verejnosti na sociálnej sieti Facebook si muž dokonca zrušil svoj profil.