Tereza nepašovala sama. V Pakistane preverujú ďalšie české „modelky“

2068

Odhalenie českej pašeráčky Terezy H. (21) spustilo v Pakistane doslova lavínu. Miestne úrady teraz preverujú aj niekoľko ďalších dievčat, ktoré do krajiny prišli údajne za modelingom. Domnievajú sa totiž, že Tereza je len špičkou ľadovca drogového gangu plného krásnych dievčat.

Pakistanci podľa informácií serveru iDnes.cz chcú preveriť niekoľko mladých českých dievčat, ktoré za posledné dva roky prišli do Pakistanu kvôli  fotomodelingu. Podľa inzerátu, ktorý sama Tereza zverejnila, sa totiž dá predpokladať, že mnoho z nich sa skôr než modelkami stali pašerácki drog …

  • „Hľadám plnoleté dievčatá a ženy, ktoré sú krásne a nemajú strach z nových vecí. Jedná sa o diskrétne fotenie (nič erotického ani intímneho !!!), za nemalé peniaze. Práca je v zahraničí na dva týždne,“
    stálo v ponuke.

Milenec pašeráčky Terezy, Pakistanec Tárik je už vo väzbe

Pakistanské úrady požiadali o pomoc Britániu – tu má totiž žiť Terezin šéf Tárik. Miestna polícia sa teda ihneď začala zaujímať o dvadsaťtriročnou Janu, ktorá bola s Terezou kamarátka. „Za fotomodelingom. Fotiť. Na letisku som prešla kontrolami, žiadne drogy som neprevážala. To som povedala aj polícii. Vízum mi zariadil človek v Írsku,“ tvrdí dievča. Do Pakistanu mierila z Dublinu, kam mala kufor plný drog previezť práve aj Tereza.

„Mali sme to ako neoficiálnu informáciu, že zadržané dievča sa stala volavkou väčšieho gangu, ktorému mala pomáhať ambasáda v získavaní víz pre české dievčatá,“ povedal zdroj blízky vyšetrovaniu z Českej republiky.

Tereza bola zadržaná v Pakistane začiatkom tohtoročného januára, odvtedy je vo väzbe. Súd oficiálne už začal, ale k ničomu zatiaľ nedošiel. Mladá Češka požiadala o prepustenie na kauciu, o tej bude sudca ešte len rozhodovať.
Za delikty spojené s pašovaním drog sa v Pakistane udeľujú tvrdé tresty – Tereze za pašovanie 9 kíl heroínu hrozí až doživotie.