O život pri útoku v britskom Nottinghame prišli dvaja univerzitní študenti. Obaja mali iba devätnásť rokov. Vášnivý športovec Barnaby Webber bol vonku so svojou kamarátkou a spolužiačkou Grace Kumarovou, keď ich oboch dobodal tridsaťjedenročný šialenec. Z násilnej smrti mladých ľudí sú v šoku nielen ich blízki. Ľudia na miesto tragédie prinášajú kvety a zapaľujú tam sviečky. Vrah dokopy zamordoval troch nešťastníkov.

Britská polícia v utorok 13. júna zasahovala v anglickom Nottingame. Na ulici Ilkeston Road boli okolo 04:00 miestneho času (05:00 SELČ) nájdené dve telá. Ďalšie telo ležalo na Magdala Road. Policajné zložky taktiež zasahovali aj na Milton Street, kde sa vodič dodávky pokúsil prejsť ľudí. Niekoľko ľudí skončilo v nemocnici. Následne policajti uviedli, že všetky udalosti spolu súvisia a v súvislosti s útokmi zadržali tridsaťjedenročného muža.

Podľa polície zrejme konal agresor sám. „Je to hrozný a tragický incident, ktorý si vyžiadal tri životy,“ uviedla šéfka polície v grófstve Nottinghamshire Kate Meynellová. Muž podozrivý z útoku je podľa doterajších zistení prisťahovalec zo západnej Afriky.

 Telo na  ceste 

Medzi obeťami je Barnaby Webber a jeho kamarátka Grace Kumarová. Dvojica vyrazila do mesta oslavovať, čo sa im stalo osudným. Svedkovia pre britský denník Daily Mail uviedli, že kamaráti a študenti univerzity v Nottinghame išli po ulici, keď k nim prišiel neznámy muž.

Trojica sa dostala do konfliktu. Následne šialenec vytiahol nôž a študentov ubodal. Svedkyňa pre denník Times vypovedala, že hovorila s inou ženou, ktorá tragédiu videla. „Povedala, že šli pešo a pohádali sa s tým chlapom. Povedala, že sa hádka poriadne vyhrotila a potom ich ten chlap pobodal,“ popísala hroznú udalosť. Ďalšia študentka naopak uviedla, že išla domov Uberom, keď z ničoho nič vodič na ceste uvidel telo. „Bol tvárou nahor v bielom tričku a modrých džínsoch,“ uviedla svedkyňa a dodala, že po celom tele mal bodné rany. „Od krku až po prsty na nohách,“ popísala.

Krásnu študentku rozstrieľali na záhrade rodinného domu

 Vášnivý  športovec 

Rodina a priatelia sú z násilnej smrti mladých ľudí v šoku. Barnaby doslova žil športom. Hral kriket aj rugby. Mladík pochádzal zo Somersetu a bol absolventom súkromnej školy Taunton School, kde sa školné pohybuje okolo 9 tisíc eur za semester. „Talentovaný a vášnivý hráč krikete, ktorý bol nadšený, keď ho vybrali do univerzitného kriketového tímu. Ako rodičia sme nesmierne hrdí na všetko, čo dosiahol, a na všetky plány, ktoré mal,“ napísala rodina vo vyhlásení.

Brutálna vražda 4 študentov sa dočká rozuzlenia? Polícii sa podarilo zadržať podozrivého muža!

 Dcéra hrdinského  lekára 

Sympatická Grace bývala so svojou rodinou v severovýchodnom Londýne, kde vlastnili dom za v prepočte zhruba 2,3 milióna eur. Jej otcom bol údajne lekár Sanjoy Kumar, ktorý zachránil životy trom tínedžerom (15, 16 a 17), ktorí utrpeli bodné zranenia po tom, čo ich napadol gang blízko jeho ordinácie. Grace hrala hokej a mala pred sebou žiarivú budúcnosť.

„Grace bola populárnou členkou anglického tímu U16 a U18 a naše myšlienky sú v tejto chvíli s jej rodinou, priateľmi, spoluhráčmi a celou hokejovou komunitou,“ uviedol England Hockey na twitteri. Aj Grace hrala okrem hokeja aj kriket. Klub Woodford Wells ju opisuje ako „zábavnú a priateľskú“.