Polícia v americkom štáte Pensylvánia zadržala 28-ročného muža pre podozrenie, že stojí za smrťou štyroch študentov, ktorí boli minulý mesiac nájdení dosekaní neďaleko univerzitného kampusu na severe štátu Idaho. S odvolaním sa na zdroje oboznámené s vyšetrovaním o tom informujú americké médiá. Zadržaný Bryan Kohberger údajne čelí obvineniu z vraždy.

Fotka zverejnená deň pred brutálnou vraždou

Tri študentky a jeden študent vo veku 20 a 21 rokov prišli v meste Moscow o život v noci na 13. november. Polícia vtedy uviedla, že obete boli zrejme zabité nožom alebo iným ostrým predmetom. Mesto s približne 25-tisíc obyvateľmi predtým nezažilo vraždu päť rokov a správa o smrti štyroch mladých ľudí ním otriasla, píše agentúra AP.

Ethan (†20) so Xanou (†20) tvorili šťastný pár

Otec jednej z obetí popísal strašné detaily nepochopiteľnej vraždy. „Ani nemalo zmysel volať záchranku. Boli to obrovské otvorené rany. Ani to nepôsobilo ako bodnutie,“ popísal scénu na mieste Steve Goncalves, otec Kaylee Goncalvesovej.

Kaylee (†21) študovala marketing

Muž apeloval na dievčatá, ktoré sa v meste pohybujú, aby si dávali pozor na zvlášť sadistického páchateľa. Policajtov opakovane kritizoval za ich údajnú pasivitu a neochotu. V prvých fázach vyšetrovania vraj urobili niekoľko chýb. „Sú neskúsení,“ obvinil ich podľa denníka Independent.

Mäsiar z Gainesville, brutálny vrah piatich študentov

Do vyšetrovania bol zapojený aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ktorý podľa denníka The New York Times (NYT) pridelil na prípad vyše 60 agentov, v nasledujúcich týždňoch ale prichádzalo len minimum informácií o tom, kto mohol násilný čin spáchať. Podozrivý bol nakoniec chytený vo štvrtok v kopcoch na východe Pensylvánie, teda v miestach vzdialených od Moscow asi deň a pol jazdy autom.

Dvaja beštiálni vrahovia si na čerpacej stanici vybrali náhodnú obeť na ktorej sa chceli odbaviť!

Podľa médií je Kohberger vedený ako doktorand v odbore trestného práva a kriminológie na Washington State University sídliacej v meste Pullman len niekoľko kilometrov od Moscow. Či mal nejakú väzbu na zabitých študentov, nebolo ihneď jasné. Záznam o zatknutí uvádza, že muž je vo väzbe kvôli vydaniu do Idaha a že zatykač bol vydaný na podozrenie z vraždy prvého stupňa.