Psík z útulku zachránil život novorodencovi. Bez neho by sa bábätko udusilo!

1164

Pes, najlepší priateľ človeka. Toto známe príslovie 100% potvrdil psík Nero, ktorého adoptoval pár z útulku v Dětmaroviciach na Karvinsku. Keď Nerova majiteľka porodila dievčatko, pes sa od jej postieľky nepohol na meter a neustále ju strážil. Jednej noci sa dievčatko začalo dusiť svojimi zvratkami. Stačilo málo a bábätko by zomrelo. Nero bol našťastie nablízku a dievčatko zachránil. Jeho majiteľka teraz celý príbeh opísala v ďakovnom liste útulku z ktorého bol Nero.

Majitelia bojových plemien sa často sťažujú, že sa musia stretávať s predsudkami. Mnoho ľudí tieto psy vraj považuje za zlé, aj keď je opak pravdou.
To si myslí aj žena, ktorá z útulku v Dětmaroviciach na Karvinsku s partnerom adoptovala psíka menom Nero. Vykľul sa z neho oddaný spoločník, ktorý dokonca jej novorodenému bábätku zachránil život!
Majiteľka všetko opísala v liste dětmarovickému útulku, ktorý sa o jeho znení podelil s fanúšikmi. K popisovaným udalostiam došlo na konci roka 2018, kedy sa Nerovej majiteľke a jej partnerovi narodila dcérka. „Už v pôrodnici si často ublinkávala a potom sa dávila. Nero ju hneď od prvého dňa strážil ako oko v hlave, k postieľke nikoho bez môjho dozoru nepustil,“ opísala.
Keď malo dievčatko sedem dní, v noci ležala vo svojej postieľke v spálni u rodičov, keď sa začala dusiť. Mama s otcom dcérke ale nemohli pomôcť, pretože spali. Bábätko našťastie strážil hrdina Nero.
„Prebudilo ma kňučanie a šialené otrasy postieľky. V polospánku som odohnala Nera, aby ju nechal … Pozrela som sa do postieľky na dcéru a videla som, ako je celá modrá a fialová,“ zaspomínala mamička na jedny z najhorších okamihov svojho života. Našťastie nebolo neskoro, a keď dievčatko otočila na brucho, dievčatku sa dýchacie cesty uvoľnili.
„Teraz má dcéra 13 mesiacov a sú to veľkí kamaráti. Nedokážem si predstaviť, čo by sa dialo, keby sme Nera nemali a tú noc ma neprebudil. Budem mu navždy vďačná. Ďakujeme za neho,“ napísala vďačná mama útulku.
Nakoniec ešte pridala odkaz ľuďom, ktorí odsudzujú psov podľa vzhľadu. „Môže vyzerať ako, zlý bojový pes ‘a pritom to môže byť naopak miláčik a napríklad niekoho zachrániť tak ako u nás. On by za nás položil život,“ uzavrela.