Je to hrdina. Ako inak označiť psíka Zippyho, ktorý zachránil život svojej rodine, keď ju štekaním upozornil na požiar v dome. Vďaka pozornému Jack Russel teriérovi z horiacej budovy včas utiekol Leroy Butler, jeho otec aj dve deti (8 a 12). Hoci sa celá rodina zachránila, príbeh nemá tak úplne šťastný koniec – psí hrdina nešťastie neprežil.

Leroy Butler žil v domčeku v meste Bradenton na Floride už 18 rokov. Na utorkovú noc však nikdy v živote nezabudne. Okolo druhej hodiny vznikol na povale na klimatizácii požiar, ktorý pomaly zachvátil celé podkrovie. Požiarny hlásič síce spustil alarm, zvukový signál však prestal znieť skôr, ako začal.

Práve v tej chvíli sa prihlásil o slovo malý nenápadný psík Zippy, ktorý v dome s rodinou žil. Síce neveľký vzrastom, zato obrovský srdcom, začal Jack Russel hlasno štekať odhodlaný všetkých spáča prebudiť. A to sa mu podarilo.

Pes majiteľky domu odplašil zlodeja, ktorý už páčil okno

„Vďakabohu sme to všetci zvládli dostať sa von,“ povedal Leroy televízii WTSP. „Všade boli plamene a čierny dym. Strop sa prepadal,“ rodina sa dostala von, ale malý Zippy zostal uväznený v smrtiacom žalári z plameňov. Leroy síce podľa svojich slov vyrazil na záchranu psíka ústrety plameňom, tie už ale boli príliš silné, takže sa k Zippymu nedostal.

Scéna ako z hororu! Rodičia sa predávkovali, šesťročná dcérka zostala dom sama s pitbulom. Pes pred ňou zožral otcovi tvár!

„Celý obývačka bol v plameňoch, nemal kadiaľ utiecť. Bol to malý psík,“ opísal Leroy televíznej stanici Fox 13. Zippy pochádzal z útulku, odkiaľ ho priviezol Leroyov otec. „Bol to dobrý pes. Odviedol svoju prácu, my sme ho zachránili a on nám to teraz asi vrátil,“ opísal zdrvený majiteľ. Hasiči Zippyho telo našli pod posteľou v spálni, psík zomrel potom, čo sa nadýchal splodín.

Danteho peklo! Deväťročné dvojčatá sa so starými rodičmi neunikli zničujúcemu požiaru ani na útese nad morom