Odhalenie utajovanej existencie mimozemšťanov. Recesie? Vpád do zakázanej Oblasti 51 bol naplánovaný na piatkové poludnie

2647

Deň D nastal. Na piatok bol naplánovaný útok nadšencov na Oblasť 51 v americkej Nevade. Jeho cieľom má byť odhalenie utajovanej existencie mimozemšťanov. Z recesistickej akcie sa stal internetový fenomén. Desiatky nadšencov sa na mieste nakoniec skutočne ukázali.

Všetko začalo facebookovou udalosťou akcií Storm Area 51, They Can not Stop All of Us (slovensky Zaútočíme na Oblasť 51, všetky nás zastaviť nemôžu). Tú si na najpopulárnejšej sociálnej sieti založil študent Matty Roberts (21). Nakoniec ju v obavách zrušil, pretože sa udalosť dočkala nebývalej pozornosti. 2,1 milióna ľudí totiž uviedlo, že sa jej zúčastní.

 Záplava  mémov 

Ďalších 1,5 milióna kliklo, že k Oblasti 51 možná príde. Celý internet stále žije útokom na ostro strážený vojenský objekt. Po sociálnych sieťach kolujú stovky mémov – vtipov parodujúci atak na základňu. Skutočný útok by na ňu však bol veľký problém. Vojaci totiž majú povolené strieľať po každom, kto by sa do zakázaného priestoru prebojoval.

Astronaut nafotil v roku 1957 UFO

„Oblasť 51 je otvorený výcvikový areál pre americké letectvo a chceme odradiť každého od pokusu vniknúť do areálu, kde cvičia americké ozbrojené sily. Americké letectvo je neustále pripravené chrániť vlasť a jej majetok,“ povedala pre The Washington Post hovorca letectva USA Laura McAndrewsová.

Nový architektonický skvost Nórska: UFO hotel za polárnym kruhom

 Nadšenci nakoniec  dorazili 

V meste Rachel, ktoré sa nachádza pri základne, sa napriek tomu v piatok objavili desiatky ľudí. Ide o nadšencov do UFO, ktorí však doteraz nijako Oblasť 51 nenarušili. Na mieste prebehne hudobný festival a je na ňom k zakúpeniu spústa upomienkových predmetov s tematikou mimozemšťanov. Tie tam však miestni predávajú celý rok.

Nová analýza DNA odhalila skutočný pôvod mimozemšťana z Atacama