Rodičia jedenásťročného chlapca bili aj znásilňovali! Je radšej bezdomovcom

1306

Skoro ako v nacistickom tábore než ako u milujúcich rodičov to fungovalo v rodine Lukáša z Ostravy. Matka Vladimíra (42) s otcom Jaroslavom (55) mu podľa žaloby šesť a pol roka robili zo života nepredstaviteľné peklo. Bili ho, nedávali mu jesť, nesmel chodiť na záchod a otec ho mal aj znásilňovať! Chlapec teraz žije ako bezdomovec …

Utrpenie začalo podľa žaloby pred takmer siedmimi rokmi v čase, keď bolo Lukášovi jedenásť a chodil do štvrtej triedy. Denne ho rodičia mlátili ako žito. Bili ho do tváre aj do chrbta. Musel robiť drepy, a keď padol k zemi, ťahávali ho za ruky cez prah, až mu rozodrali chrbát. Neoslovovali ho krstným menom, volali na neho len tými najhrubším výrazmi …

„Neposkytovali mu dostatok plnohodnotné stravy,“ vyčítal žalobca Tomáš Marek na Okresnom súde v Ostrave ďalšej príkoria. Chlapec bol v najlepšom prípade o chlebe s maslom a polievke zo sáčku. Nezostalo mu tak často nič iné, než začať jedlo z hladu kradnúť po obchodoch.

 Začal si rezať  žily 

Nemal kľúče od bytu, a keď už ho pustili domov, zas mu zakazovali chodiť na toaletu. „Stolicu vykonával v reštauračnom zariadení alebo do igelitových sáčkov, a tie potom vyhadzoval von z okna izby,“ popisoval situáciu žalobcu.
Lukáš sa začal sebapoškodzovať – rezal si žily. Len ťažko znášal, že na neho kvôli zanedbanému vzhľadu aj oblečenie pokrikujú v škole »Socka«.

Vraždiace monštrá: Gertrude Baniszewski *19. 9. 1929 – 16. 6. 1990

 Napísal  susedke 

Zarážajúce je, že za roky utrpenia jeho situáciu nikto neriešil! Lukáš nakoniec opísal celú hrôzu svojho života v liste susedke a prosil ju, aby ho zaniesla na polícii a aby si ho rovno zo školy vyzdvihla a odviezla ho sociálka. To sa aj stalo. Než sa ale našla pre chlapca vhodná pestúnska rodina, dovŕšil osemnástich narodenín a dobrovoľne odišiel žiť na ulici, medzi komunitu bezdomovcov …

 Znalci:  nevymýšľa si 

Rodičia, ktorým hrozí 8 a 10 rokov, akúkoľvek vinu na súde odmietajú. Posudky znalcov ale hovoria jasne. Podľa Lady Borovičkovej a Mieczyslawa Cieśla nemá Lukáš sklony k patologickému klamaniu. „Takisto nami nebolo zistené, že by bol navedený za strany inej osoby. V rodine dochádzalo k týraniu,“ stojí v odbornom posudku.

Nemka z kresťanskej sekty ide do väzenia, koktajúcich školákov bila metlou

Podobný osud opísal pri výsluchu aj Lukášov starší brat. Aj on bol bitý, aj jeho mal otec znásilňovať. Nepamätal si, že by mu kedy matka prejavila lásku.
Rozsudok nepadne skôr, než v júli, kedy súd vypočuje svedkov a znalcov.

Nicole Kidman: Po natáčaní scén o domácom násilí som bola v depresii