Režiséra Jakubiska a jeho žena Deana dobehla exekúcia! Prišli o vilu za státisíce eur!

2077

A dosť! Celé roky sa hovorilo o tom, že je na vilu Deany (61) a Juraja (81) Jakubiskových v pražských Hodkovičkách uvalená mnohomiliónová exekúcia. Čas sa teraz nachýlil. Pýchu slávneho režiséra teraz predali v dražbe za dvanásť a pol milióna korún (päťstotisíc eur).

Na pohľadávky vo výške niekoľkých desiatok miliónov korún to zďaleka nestačilo. Pritom producentka a režisér prišli o domov, ktorý dlho a s láskou budovali.

„Nechcem komentovať svoj súkromný život,“ uviedla Deana denníku Aha! do telefónu zastretým hlasom. Hneď nato sa ozval jej manžel Juraj. „Opýtajte sa skôr mojej ženy, ona vie viac a ja teraz nie som v Prahe,“ vyhováral sa režisér a potom prišiel s vysvetlením: „Dom bol pre nás už príliš veľký. Syn sa odsťahoval do centra Prahy a babička, matka mojej ženy, je v nemocnici,“ dodal slovenský Fellini.

Podľa dostupných informácií už dokončil nakrúcanie filmu Perinbaba II. Táto rozprávka je na Slovensku na konci roka rovnakým kultovým snímkom ako v Česku Tri oriešky pre Popolušku.

Vilu s krytým bazénom a tromi poschodiami, kde sa celkovo nachádza 7 izieb, teraz ponúka realitná kancelária na predaj za 28 miliónov (1 milión stodvadsaťtisíc eur)  . V prízemí je obývačka, kuchyňa, kúpeľňa a samostatné WC, na poschodí sa nachádza hala, tri spálne, WC a dve kúpeľne, na najvyššom poschodí izba s kúpeľňou, ateliér, terasa a schody do veže, kde je pracovňa. V suteréne je samostatná bytová jednotka.

Natáčanie Apokalypsy bolo peklo na zemi

V Hodkovičkách býval s rodinou tiež scenárista Nemocnica na okraji mesta Jaroslav Dietl († 56). Poskytol Jakubiskovým prístrešia, keď sa presťahovali zo Slovenska. Potom si kúpili pozemok s domom, ktorý nechal Juraj kompletne prebudovať podľa svojich predstáv. Zostala len časť základov. Teraz o svoju pýchu prišiel.