Rok od prepustenia Kajínka prehovorila jeho priateľka Magda. Rakovina!

5196

Nehovorí s médiami a chce byť radšej v pozadí. Teraz ale priateľka Jiřího Kajínka (57) Magda Gubová (65) exkluzívne prehovorila pre denník Blesk. Opísala niektoré zo svojich 251 návštev v kriminále. Hovorila o jeho prepustení pred rokom aj vážnej chorobe, na ktorú vraj väzenská služba nebrala ohľady.

Kajínek bol 23. júna 1998 odsúdený Krajským súdom v Plzni za vraždu podnikateľa Štefana Jandu, jeho bodyguarda Juliana Pokoša a ťažké ublíženie na zdraví druhého bodyguarda Vojtecha Pokoša. Hoci Kajínek celú tú dobu tvrdí, že v osudný deň 30. mája 1993 na mieste činu nebol, odsedel si za tento čin vo väzení vyše 23 rokov, než ho oslobodila 23. mája 2017 milosť prezidenta Miloša Zemana.

Magda Gubová priateľka Jiřího Kajínka spolu po jeho prepustení z väzenia

Celú tú dobu ho v kriminále navštevovala priateľka, o ktorej verejnosť nevedela. „Poznáme sa spolu cez štyridsať rokov. Za akých okolností sme sa zoznámili, je ale naše tajomstvo,“ povedala teraz Magda Gubová.

Za 23 rokov, ktoré Kajínek strávil v kriminále, vynechala len jednu návštevu a to aj cez to, že im dozorcovia a vlastne aj celá väzenská služba podľa jej slov hádzali polená pod nohy. Kajínka navštevovala, aj keď začala trpieť vážnymi zdravotnými problémami. Začali práve po jednej z návštev na Mírove.

Kajínek je už na slobode, opustil rýnovicku väznicu

„Prvýkrát sa ohlásila pred šiestimi rokmi práve cestou z mírovskej návštevy. Musela som zastaviť na benzínke, bolo mi zle a zrazu som nemohla ďalej. Jednoducho to nešlo. Nevedela som, čo sa deje,“ prezradila denníku Blesk. Vtedy bola po chorobe a dúfala, že náhla únava prišla práve kvôli tomu.

Druhý deň volala Kajínkovi do väznice. „Hovorila som mu, že som asi veľký maród, že sa niečo zlé deje. Povedal: ‘Dnes sa dá liečiť snáď už všetko, len aby to nebola rakovina.’ „

Kto je Jiří Kajínek, nenapraviteľná vraždiaci beštia, alebo obetný baránok?

Nasledovala zdanlivo nekonečné koliesko vyšetrení a testov. Potom prišla zdrvujúca diagnóza. „Povedali mi, že mám chronickú leukémiu. Takže to rakovina bola. Teda je,“ dodala Magda.