Žena našla zaživa pochované novorodeniatko. Po 20 rokoch sa znovu stretli

1458

V roku 1998 Azita Milanian so svojimi tromi psami behala v kalifornskej oblasti Altadena. Zvieratá si po chvíli všimli niečoho podivného.

Psy sa rozbehli k neďalekému kríku a začali v ňom niečo čuchať. Azita si sprvu myslela, že narazili na mŕtve zviera, a volala ich späť k sebe. Psy na jej povelov ale nedbali a ďalej zostávali na mieste. Keď k nim Azita dorazila, vyzerali vydesene.

Azita Milanian v roku 1998.

„Išla som k nim bližšie, keď som si všimla, ako z hliny vykukuje nožička. Začala som hlinu rozhrabávať a potom som sa dala do kriku. V modrom uteráku bolo zabalené dieťa!“ opisuje žena.

Na tiesňovú linku sa jej dovolať nepodarilo, a tak odchytila prechádzajúceho motoristu, ktorý išiel nález oznámiť na najbližšiu policajnú stanicu. Medzitým sa Azita o dieťa starala a snažila sa ho očistiť od hliny. Bol to chlapček. „Chytil ma za zápästie. V ten moment prestal plakať. Bolo to veľmi emocionálne. Ktorý chorý človek mohol niečo také urobiť? Ešte stále z neho visela pupočná šnúra.“

O ďalšom osude zachráneného dieťaťa sa už nedozvedela, rovnako ako sa nikdy neprišlo na to, ktorý človek sa novorodenca pokúsil zaživa pochovať. O chlapca bolo v nemocnici dobre postarané a následne sa dostal do adoptívnej rodiny. Tam mu dali meno Matthew. Dnes dvadsaťročný muž sa len pred nedávnom dozvedel o svojom šokujúcom pôvode.

„Kmotra mi v aute povedala: ‘Už ti niekto povedal príbeh o tom, ako ťa našli?’ O ničom som nevedel, tak mi o tom porozprávala. Bol som v úžase. Doma som si o tom našiel viac informácií. Každému teraz o tom rozprávam, pretože mi príde neuveriteľné, že som prežil,“ rozpráva.

Matthew prvý krát na mieste kde bol vykopaný.

Po dvadsiatich rokoch sa spolu dvojica konečne prvýkrát stretla v rádioveh relácii Ryana Seacresta. „Čakala som na teba celých dvadsať rokov,“ oznámila Azita muži. „Vyzeráš presne tak, ako som si ťa predstavovala. Vďaka, že si vstúpil do môjho života, celý si ho zmenil. Vedela som, že sa raz zase stretneme. Boh naše cesty spojil z nejakého dôvodu.“

Na stretnutí plné emócií a sĺz sa môžete pozrieť v priloženom videu.