Vojvodkyni Meghan na kráľovskom webe neuviedli kariéru herečky, potom ju pridali

1291

Po svadbe s princom Harrym (33) sa herečka Meghan Markle (36) stala členkou kráľovskej rodiny. Vojvodkyňa zo Sussexu už má na webových stránkach paláca vlastnú záložku. Píše sa v nej o jej charitatívnej činnosti a angažovanosti. Autori najskôr však vynechali kariéru herečky. Tú potom doplnili v samostatnom oddiele.

Meghanina herecká kariéra bola najskôr spomenutá len v spojitosti, že keď nakrúcala v Toronte v rokoch 2011 až 2013, tak pracovala ako dobrovoľníčka v kuchyni. Jedlo, ktoré zostalo na pľaci pri natáčaní, sa vraj darovalo do útulkov pre miestnych bezdomovcov.

Spomenuli tiež, ako sa 11 ročná ohradila voči sexistickej reklame na prášok na umývanie riadu. Hovorilo sa v nej, že ženy po celej Amerike bojujú s mastnými hrncami a panvicami. To Meghan naštvalo a nemohla pochopiť, prečo sa rovnako nezmieňujú aj o mužoch. Napísala preto všetkým možným ľuďom vrátane Hillary Clintonovej aj výrobcovi prášku Procter & Gamble. Firma neskôr zmenila formuláciu z „ženy“ na „ľudí“.

„Tieto skúsenosti pomohli formovať jej celoživotný záväzok angažovať sa v oblastiach ako sociálna spravodlivosť a posilnenie postavenie žien,“ stojí v životopise na kráľovských webových stránkach, kde je tiež titulok citujúc Meghan: „Som hrdá, že som žena a feministka.“

Neskôr tvorcovia doplnili druhú záložku, v ktorej už je herecká kariéra spomenutá.

Meghan Markle sa narodila v Los Angeles. Jej matka je Afroameričanka a otec má holandských a írskych predkov. Po skončení vysokej školy pracovala pre americkú ambasádu v Buenos Aires.

Po epizódnych úlohách v rôznych seriáloch sa v roku 2010 začala objavovať aj vo filme. Hrala v snímkach Nezabudni na mňa, Dostaň ho tam či Šéfovia na zabitie. Jej najznámejšia rola je asistentka Rachel Zane v seriáli Kravaťáci.

S Harrym sa stretli v roku 2016 v Toronte, kde princ propagoval svoje hry Invictus Games. V novembri 2017 oznámili zásnuby a svadba sa uskutočnila 19. mája 2018 v kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Po sobáši sa z americkej herečky stala vojvodkyňa zo Sussexu.