Nie je to žiadna supertrieda, jej maximom je zisk zlatej medaile na univerziáde v Naples, teraz sa však z minúty na minútu stala najsledovanejšou tenistkou druhého grandslamu sezóny. Francúzska polícia vo štvrtok zatkla Rusku Janu Sizikovovou (26) kvôli podozrivým stávkam na jej minuloročný zápas vo štvorhre na Roland Garros.

Detektívi začali vyšetrovať zápas prvého kola French Open, v ktorom Sizikovová spolu s Američankou Madison Brenglovou podľahli v dvoch setoch rumunskej dvojicu Andreea Mituová, Patricia Maria Tigová, pre podozrenie z korupcie a organizovanými stávkami vlani v októbri.

Stávkarský podvod v tenise! V Paríži na French Open šetria podozrivá prehra

Podozrenie vyvolal piaty game druhého setu, kedy Sizikovová urobila dve dvojchyby a podozrivo skazila aj ďalšie výmeny. V tej chvíli podľa denníka L’Équipe pribudlo na výsledok zápasu nezvyklé množstvo tzv. Živých stávok.

Novak Djokovič s manželkou má koronavírus, následkom tenisovej párty

Tento rok Sizikovová nastúpila v Paríži po boku krajanky Jekateriny Alexandrovovej, ktorej druhým domovom je Praha. V prvom kole nestačili na Austrálčanky Stormu Sandersovú a Alju Tomlanovicovú. Krátko po zápase skončila moskovská rodáčka Sizikovová v klepetách.