Dominový efekt tenisovej Adria Tour pokračuje. Štvrtým tenistom pozitívnym na COVID-19 je samotný organizátor Novak Djokovič. Nakazená je aj jeho manželka Jelena, zatiaľ čo ich dve deti nie. Svetový hráč číslo jedna nemá žiadne príznaky.

Djokovič sa v tlačovom vyhlásení po prvýkrát vyjadril o akcii, počas ktorej tenisti nedodržiavali spoločenský odstup, vyrazili spolu na párty, hrali futbal či basketbal, plácali si dlaňami a objímali sa. To všetko pred tisíckami divákov sediacimi bez rúšok tesne vedľa seba. Tak prebiehal prvý turnaj v Belehrade aj druhý v Zadare.

„Všetko, čo sme posledný mesiac robili, sme podnikli s čistým srdcom a myšlienkami. Naše turnaje mali spájať a šíriť odkaz o solidarite a súcite v regióne,“ stojí v Djokovičovom vyhlásení. „Turné sme organizovali vo chvíli, keď sa zdalo, že útok vírusu slabne a verili sme, že sme splnili všetky podmienky pre organizovanie podujatia. Bohužiaľ je vírus medzi nami a my sa s touto realitou stále učíme žiť. Je mi extrémne ľúto každého nakazeného z našej akcie. Dúfam, že ich zdravotný stav nebude vážny a všetci sa rýchlo vyliečia. Ja sa na štrnásť dní stiahnem do karantény a po piatich dňoch podstúpim ďalší test.

Djokovič v prerušenej sezóne 2020 zatiaľ neprehral zápas, našiel ale spôsob, ako sám seba streliť do nohy. „Musí si uvedomiť, kto je a ísť ostatným príkladom,“ kritizoval Srba Američan Patrick McEnroe, bývalý tenista a dnes komentátor ESPN, ktorý sám koronavírus prekonal. A pridal štipľavú poznámku, že si podobnú nezodpovednosť od Rogera Federera, Rafaela Nadala či Sereny Williamsovej nedokáže predstaviť.

„Je to diablov vynález.“ Kardinál útočil na vedcov pracujúcich na vakcíne proti koronavírusom…

John Wertheim, šéfredaktor Sports Illustrated, už údajne začul, že sa proti Djokovičovi dáva dokopy politická opozícia a hodlá ho zosadiť z pozície prezidenta hráčskeho výboru pri ATP. To naznačuje aj fakt, ako agresívne proti sedemnásťnásobnému grandslamovému šampiónovi vyrukoval iný zástupca v hráčskom výbore – brazílsky deblista Bruno Soares. „Bola to hotová hororová šou. Ohromná nezodpovednosť a nedospelosť. Správali sa úplne bezohľadne. Ťažko sa mi hľadajú slová,“ vyhlásil Soares pre Globoesporte. „Aj keby ste žili na severnom póle, nemôžete za v dnešnej situácii vo svete chodiť na párty a vyvesovať to na Instagram. Veď táto akcia môže poškodiť ďalšie turnaje. A Djokovič je prezident hráčskeho výboru. Musí niesť všetky dôsledky, pretože všetko zorganizoval. „

George Floydovi v tele našli syntetický opioid a zvyšky konope. Pitva mu odhalila aj koronavírus  

 Šéftrenérka:  Nechápem, v akom svete žijú 

Na Djokovičovu hlavu padá zodpovednosť o to viac, že ​​sa snaží veľmi aktívne ťahať za nitky tenisových politikov. Vlani na jar sa ním vedená klika zasadila o to, že koncom roka 2019 nebola predĺžená zmluva šéfovi ATP Chrisovi Kermodemu. Rozhodlo o tom práve hlasovanie hráčskeho výboru, ktorému Djokovič je prezidentom. K veľkej nevôli Federera s Nadalom a mnohých ďalších zvučných mien.

Ako v stredoveku! Preplnené márnice a horor s masovými hrobmi obetí koronavírusom!

Kermodeho na čele ATP vystriedal bývalý taliansky tenista Andrea Gaudenzi, ktorý teraz vyhlásil, že ATP radila tenistom štartujúcim na Adria Tour a ďalších exhibíciách, aby boli obozretní a vyhýbali sa sociálnemu kontaktu. Djokoviča sa však tiež zastal. Podľa neho môžu byť aj kvôli udalostiam z balkánskej tour ďalšie tenisové akcie bezpečnejšie. „Trochu to pripomína situáciu, keď hovoríte deťom, aby nosili helmu, keď sa učia jazdiť na bicykli. To je isté ‘nie, nie, nie, nie.’ Tak idú, spadnú, a potom si helmu vezmú. Teraz všetci vieme, že sa môžeme nakaziť veľmi jednoducho, takže budeme oveľa opatrnejší.“

Zďaleka nie všetci sú ale tak zmierliví. „Je to úplná katastrofa pre celú tenisovú rodinu. Nechápem, v akom svete žijú. Niektorým z nich zrejme úspech stúpol do hlavy,“ povedala denníku Kölner Stadt-Anzeiger súčasná šéftrenérka Nemeckého tenisového zväzu Barbara Rittnerová. „Celý svet dodržiava odstupy a nosí rúška. A na Adria Tour sedia ľudia rameno na rameno bez ochrany úst, do noci oslavuje a objímajú sa do pol tela nahí,“ dodala víťazka piatich turnajov WTA.