Sme znechutení, odkazuje kapela Queen Trumpovi

Britská legendárna skupina Queen je rozhorčená tým, že na republikánskom zjazde zaznela bez povolenia jej pieseň We Are the Champions

1443
Britská legendárna skupina Queen je rozhorčená tým, že na republikánskom zjazde v americkom Clevelande, ktorý nominoval Donalda Trumpa prezidentským kandidátom strany, zaznela bez povolenia jej pieseň We Are the Champions. Na svojom webe to uviedol magazín Rolling Stone. Skupina už skôr Trumpa vyzvala, aby jej piesne v kampani nepoužíval.
„Sme znechutení opakovaným použitím tejto piesne bez príslušného súhlasu, a to aj napriek tomu, že sme vyzvali, aby sa tak nedialo, čo Trump a jeho kampaň očividne ignorujú,“ uviedla kapela vo vyhlásení. V dokumente sa tiež uvádza, že nechce, aby jej hudba bola spájaná s akoukoľvek politickou debatou. „Veríme, dúfame a očakávame, že Trump a jeho kampaň to budú rešpektovať,“ dodala skupina.

Pieseň We Are the Champions zaznela na zjazde republikánov v pondelok, teda v prvý deň konventu. Počas tejto skladby Trump predstúpil na pódium, aby tu uviedol k rečníckemu pultu svoju manželku Melanie.
Skupina Queen nie je jediná, kto nechce, aby kontroverzný americký miliardár jej diela používal. Trumpa k rovnakému kroku vyzvali Rolling Stones, REM, Adele či Neil Young.