Starí rodičia mali týrať vnúčatá! Susedia ale obvineniam neveria a stoja za nimi!

Keď rodičia skončili vo väzení, deti im boli odobraté

440

Polícia obvinila starých rodičov z týrania vnúčat, babička s dedkom sa ale obvineniam bránia – a susedia tiež stojí za nimi. Za všetko podľa nich môže otec detí, ktorý sa nedávno vrátil z väzenia za zanedbávanie starostlivosti o deti.

Babička s dedkom mali týrať svoje vnúčatá, susedia ale veria im a obvinenia im prídu nezmyselné. „Starí rodičia vnúčatám spôsobovali psychické a fyzické utrpenie. V stave opitosti im odopierali jedlo, bili ich, nadávali im a hádzali na nich kamene,“ uviedla znenia obvinenia policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Starí rodičia mali učiť deti tiež piť a fajčiť a jednému spôsobiť popáleniny. „To nie je pravda, na to sú svedkovia,“ obhajuje sa dedko Július Čonka. Zodpovednosť za všetko zvaľuje na otca ich vnúčat, ktorý sa pred Vianocami vrátil z väzenia, kde sedel práve kvôli zanedbávanie starostlivosti o deti. Ich matka je stále za mrežami.

Babička viezla vnúčatá (7 a 8) zavreté v psích klietkach a babičku zavreli za týranie detí

„Popálil sa u neho,“ povedala babička detí Viera Čonková. Otec ale tvrdí, že on za nič nemôže. „Išiel som len pre vodu, chlapec sa popálil, keď bol pri peci, ani mi to nechcel ukázať,“ informoval o svojej verzii otec do kamery televízie JOJ.

Štyroch súrodencov brutálne týrali ich starí rodičia! Deti trpeli bitie, pálenie cigaretami a kameňovanie!

Keď rodičia skončili vo väzení, deti im boli odobraté – niektoré z nich boli zverené do starostlivosti starým rodičom, ďalší ale bývajú v detskom domove a chodia na návštevy domov. Obvinenia sa podľa starých rodičov majú týkať len detí z detského zariadenia. „Keď by som týrala tieto deti, prečo potom nie sú týrané aj tie deti, ktoré sme dostali do starostlivosti?“ Argumentuje babička. „Nepôjdem sedieť za krivé obvinenie,“ dodala rezolútne.

„V prípade, že sa starým rodičom preukáže vina, hrozí im trest odňatia slobody na 7 až 15 rokov,“ uzavrela policajná hovorkyňa.