Väzeň vo Valdiciach skočil spoluväzňovi na hlavu. Polícia ho obvinila z pokusu o vraždu!

1019

Polícia obvinila tridsaťpäťročného väzňa z Väznice Valdice v Česku z pokusu vraždy spoluväzňa. Muž sa podľa kriminalistov pokúsil 19. marca v kultúrnej miestnosti väznice zavraždiť o šesť rokov mladšieho väzňa. Obvinený si vo Valdiciach odpykával trest 30 mesiacov za napadnutie dozorcu v roku 2017 vo väznici Ostrov. Teraz mu v prípade ďalšieho odsúdenia hrozí trest väzenia od desať do 18 rokov. V utorok to povedala hovorkyňa polície Iva Kormošová.

Väznica Valdice patrí k najťažším českým kriminálom, trest si v nej odpykáva asi 1100 väzňov. Obaja väzni sa v kultúrnej miestnosti najskôr vzájomne slovne a potom aj fyzicky napadli. „Hoci sa mladší muž vzdával, obvinený pokračoval v surovom útoku, ktorý zakončil skokom oboma svojimi kolenami na hlavu ležiaceho muža,“ uviedla hovorkyňa. Muž skončil s vážnym zranením v nemocnici. Či sa zo zranenia vylieči, nie je jasné.

Vo väzení záhadne zomrel  kráľ pedofilov! V Prahe zneužil 11 dievčat

Zo znaleckého posudku vyplynulo, že obvinený útočil veľmi rizikovým a extrémne nebezpečným spôsobom tak, že mohol poškodenému spôsobiť smrteľné poranenia, uviedla polícia. Obvinený muž bol v minulosti dvanásťkrát odsúdený dohromady k takmer 20 rokom väzenia. Pykali hlavne za násilné činy.

V Harvarde kedysi omylom predali vlastné väzenie

Násilie medzi väzňami vo Valdiciach nie je výnimočné. Vlani v decembri potrestal hradecký krajský súd vraha Daniela Žemľu piatimi rokmi väzenia za napadnutie spoluväzňov. Jedného z väzňov napadol na toalete vo väzenskej kuchyni. Päsťou ho zrazil na stenu, škrtil ho a porezal sklápacím nožom. Ďalšieho spoluväzňa priviazal k rúrkam horúcovodného kúrenia a spôsobil mu tým na chrbte a pažiach popáleniny druhého a tretieho stupňa.

Najobávanejší väzeň Lucifer zabil 48 spoluväzňov! Odrezal im hlavu a vykuchal ich!

V roku 2018 krajský súd potrestal 13 rokmi väzenia recidivistu Gabriela Nagya za pokus vraždy spoluväzňa vo väznici Valdice. Podľa spisu chcel spoluväzňa najprv na spoločnej cele udusiť plachtou. Nakoniec ho spiaceho bodol kovovou lyžicou do tváre a následne ho tĺkol kovovou tyčou.