Strážnici brutálnym spôsobom zabili šteniatka! Hodili ich do žumpy!

Po 4 rokoch ich konečne odsúdili.

946

Strážcovia zákona? Ani náhodou! Dvaja mestskí policajti z Holíča hodili malé šteniatka do žumpy, kde umierali v bolestiach v otrasných podmienkach. Strážnikov konečne po štyroch rokoch od hrozného činu odsúdili.

Rozsudok, o ktorom rozhodol Krajský súd v Trnave, je právoplatný. „Boli vo veku šesť až osem týždňov. Boli pod betónovým poklopom, ktorý sa nedal nadvihnúť. V žumpe kvílili niekoľko minút. Snažili sa udržať nad hladinou, až pod ňu vyčerpaním klesli a utopili sa,“ opísala smrť malých psíkov zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová v TV Joj.

 Zabili päť  šteniatok 

Strážnici takto pripravili o život hneď päť šteniatok. Okresný súd v Skalici ich minulý rok v septembri odsúdil za týranie zvierat. Veliteľka hliadky mestskej polície Marta a jej kolega Martin dostali tresty vo výške 16 mesiacov s podmienkou na dva roky a zákazom vykonávať funkciu verejného činiteľa na dva roky. Obžalovaní sa ale proti rozsudku odvolali.

Prípad preto skončil na Krajskom súde v Trnave. Obžalovaná dvojica sa na prerokúvaní neukázala a požiadala súd, aby konal v ich neprítomnosti. Policajtka žiadala prostredníctvom svojho obhajcu oslobodenie z obžaloby. Jej kolega sa k činu priznal a žiadal za neho len peňažný trest. Senát bol ale iného názoru. Žene žiadosť zamietol.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

 Strážnikovi znížili  trest 

Mužovi potom znížil podmienku z dvoch rokov na 18 mesiacov. „Môžem za odsúdeného povedať len toľko, že my rozhodnutie odvolacieho súdu rešpektujeme,“ vyhlásil strážnikov obhajca Milan Trylč. „Je o mnoho viac humánnych spôsobov. V prvom rade je potrebné zvieratá umiestniť a postarať sa o ne. Usmrtiť ich môže len veterinár,“ okomentoval prípad Ronald Antony zo spolku Sloboda Zvierat.

Otrasný prípad týrania psov na Slovensku! Päť boxerov vychudnutých na kosť zachránili sekundy pred smrťou