Írka Hazel Behanová, ktorá sa v roku 2004 stala v Portugalsku obeťou nechutného znásilnenia, verejne požiadala o pomoc detektívov vyšetrujúcich zmiznutie britského dievčatka Madeleine McCannovej. Domnieva sa totiž, že ju najskôr znásilnil Christian Brueckner (43), ktorý je podozrivý z vraždy nezvestnej Maddie.

Hazel Behanová pracovala v letovisku Praia da Rocha, ktoré sa nachádza len 30 minút cesty autom od Praia da Luz, odkiaľ Maddie zmizla v roku 2007. Rysy brutálneho znásilnenia, ktoré musela pretrpieť, nesú až desivý rukopis zločinov Christiana Brueckner – usvedčeného sexuálneho násilníka. Toho uznali vinným z krutého zneužitia postaršej Američanky (72), ktorá býva v Praia da Luz.

 Zo spomienok na hrôzy sa  povracala 

„Myseľ mi doslova explodovala, keď som čítala, ako napadol ženu v roku 2005. O taktike i metódach, ktoré použil, nástrojoch, ktoré mal so sebou a ako si to naplánoval,“ povedala Behanová denníku The Guardian. „Aby som bola úprimná, povracala som sa, pretože ako som to čítala, spomienky ma vrátili k mojim zážitkom,“ dodala žena, ktorá sa svojím verejným vystúpením vzdala práva na anonymitu.

Hrôzy, ktoré zažila, detailne opísala. „Išla som spať okolo jednej v noci. Zobudilo ma, ako niekto volá moje meno. Otočila som sa na chrbát a stál tam maskovaný muž oblečený v upnutých šatách pripomínajúcich trikot. V ruke držal mačetu dlhú asi 30 centimetrov,“ povedala Behanová. Polícii vypovedala, že násilník hovoril anglicky s nemeckým prízvukom a bol vysoký asi 185 cm.

Portugalský vyšetrovateľ zmiznutia Maddie prehovoril o známom pedofilnom vrahovi!

 Na hlave mal  masku 

„Mal na sebe masku, ktorá mu zakryla celú hlavu, ale videla som jeho blonďavé obočie a prenikavé modré oči. Dokonca v tme,“ dodala Írka. Spomenula si tiež, že mal na pravom stehne znamienko alebo tetovanie. Nemecké médiá informovali o tom, že Brueckner skutočne znamienko na hornej časti stehna má.

Muž, ktorý znásilnil Behanová, si všetko natočil na kameru. Oblečenie jej rozstrihali nožnicami, potom ju zviazal povrazom, zapchal ústa náhubkom, aby nemohla kričať a následne ju bil a dlho znásilňoval.

„Vyzeralo to, že má všetko pripravené, že má všetko premyslené. Neustále si umýval ruky a opakovane menil kondómy. Toto sa dialo okolo štyroch alebo piatich hodín. Keď skončil, chcel po mne istý akt, ale nebola som toho schopná, pretože som sa dusila. Nahneval sa, vzal mačetu a chcel, nech idem do kúpeľne. Bola som presvedčená, že ma zabije a vyhrážala som sa, že budem kričať,“ dodala ďalej.

Polícia hľadá kľúčového svedka v kauze zmiznutej Maddie, je to Východoevropanka

 Nepodarenej  vyšetrovanie? 

Lenže maskovaný muž ju spacifikoval a nakoniec utiekol. V ďalších týždňoch si znásilnená všimla, že jej doma chýba niekoľko vecí vrátane peňazí a ďalšie sú poprehadzované. Dovtípila sa preto, že ju útočník sledoval dlhý čas a šiel k nej domov naisto. Po ohlásení znásilnenie Behanová prezrel gynekológ, ale žena nevie, či sa našli nejaké stopy. Myslia si, že policajti vyšetrenie prípadu spackal, pretože sa v jej posteli potom našiel necht.

Patril ale Behanovej, ktorá preto pochybuje, že prehliadka bytu bola poriadna. „Za posledných 16 rokov som mala len malú nádej, že nájdu muža, ktorý to urobil. Bolo mi povedané, že mám mlčať. Keď budem hovoriť, hodí to na rezort zlé svetlo a odradí turistov. Potom som čítala o nebohej Američanke, ktorá bola znásilnená v septembri 2005, s ktorou by som rada hovorila a o prepojení prípadu s únosom Madeleine McCannovej. Rozhnevala som sa. Bolo správne prehovoriť,“ vyhlásila.

38 rokov čaká prípad záhadného zmiznutia dievčatka (2) na vyšetrenie. Nastal zlom v kauze, zatkli podozrivú osobu!

 Maddie mohla byť doma s  rodičmi… 

„Myslím si, že keby polícia urobila svoju prácu a vyšetrila by, čo sa mi stalo, zabránila by v prípade, že ide o rovnakého muža, znásilneniu Američanky a unesená Madeleine McCann by bola teraz doma so svojimi rodičmi,“ uzavrela Behanová. Christian Bruckner bol nemeckou prokuratúrou označený za možného únosca a vraha Maddie. K jeho usvedčenie je ale potrebné získať viac svedkov a dôkazov …