38 rokov čaká prípad záhadného zmiznutia dievčatka (2) na vyšetrenie. Nastal zlom v kauze, zatkli podozrivú osobu!

1245

Malinká Angličanka Katrice Leeová zmizla v deň svojich druhých narodenín. Písal sa 28. november 1981 a matka ju naposledy videla v nemeckom supermarkete, kam ju vzala na vianočné nákupy. Odvtedy svoje dieťa už nevidela. Teraz po takmer 38 rokoch od jej záhadného zmiznutia prišiel v zamotaný prípad zásadný zlom. Vojenská polícia zatkla podozrivú osobu.

Katrice zmizla bez stopy v nemeckom Paderborne, kde jej otec Richard (69) slúžil v britskej armáde. Mamička Sharon (69) s tetou Wendy ju vzali na nákupy do supermarketu. Ten bol preľudnený, pretože ľudia zrovna dostali svoju poslednú výplatu pred Vianocami.

Detektíva z prípade únosu Maddie obvinili, že bol šéfom gangu

Keď si mama potrebovala odskočiť pre zabudnutú vec, zanechala dcérku v starostlivosti tety. Tá si ale myslela, že malá Katrice bežala za mamičkou medzi regálmi. Behom pol minúty bolo dieťa preč a od tej doby prežívajú jej rodičia, ktorí sa neskôr rozišli, živé nočnú moru.

 Zatknutie záhadnej  osoby 

Teraz prišla britská vojenská polícia so zásadným vyhlásením. V anglickom Swindone, cez 800 kilometrov od miesta, odkiaľ dievča zmizla, zatkla neznámu osobu. „Môžeme potvrdiť, že 23. septembra došlo Kráľovskou vojenskú políciou na zatknutie, ktoré má súvislosť so zmiznutím Katrice Lee v roku 1981,“ povedal podľa Daily Mailu jej hovorca.

Zlodej ukradol auto aj so 17-mesačným bábätkom! Auto neskôr našli prázdne

Podľa svedkov vyšetrovatelia kopali v Swindone v zemi. „Forenzná tímy v bielych oblekoch začali uprostred záhrady a pokračovali k dlažobnými kockám pri terase. Okolo druhej popoludňajšie našli malý čierny balíček. Vyzeral ako nejaký druh batohu,“ povedal sused webu The Sun.

 Rodina sa modlí za  odpovede 

„Prestali asi na hodinu a potom pokračovali s nástrojmi až do noci,“ dodal. Richard teraz dúfa, že sa rodina konečne dočká rozuzlenia prípadu. Pokiaľ je ale jeho dcéra stále nažive, určite si ho nepamätá. „My všetci chceme odpovede. Za posledných 38 rokov to bolo ako cesta do pekla a späť,“ povedal Lee webu Mirror.

Rodina našla po mesiacoch strateného syna. Až genetický rozbor po rokoch odhalil, že to bolo cudzie dieťa