Záhadná veľká mačkovitá šelma desí Liberecký kraj! Videná bola v nedeľu na Prosečskom hrebeni a polícia po nej od oznámenia pátra. Mesto Jablonec nad Nisou odkazuje obyvateľom, aby radšej nevstupovali do lesa!

Šelma bola videná v nedeľu, polícia sa však túto informáciu dozvedela až v stredu 25. septembra. Na základe oznámenia bolo následne urobené základné opatrenie a informované hliadky v teréne.

Pozor na šelmu u susedov! V Brnenskom kraji sa pobehuje puma, snažte sa jej vyhnúť veľkým oblúkom

Podľa mesta Jablonec sa jedná o zhruba ročnú exotickú mačkovitú šelmu. Podľa neoficiálnych informácií by malo ísť o mladú pumu. Bezpečnostné zložky varujú, aby sa k nej ľudia nepribližovali. Namiesto toho majú okamžite volať linku štátnej alebo mestskej polície.

„Ľudia by v súčasnej dobe rozhodne nemali vstupovať do lesov na Prosečskom hrebeni. Neodporúčame venčiť tu psov, chodiť na huby. Hlavne neodporúčame, aby sa deti chodili do lesa hrať,“ varuje zástupca riaditeľa jabloneckej mestskej polície Michal Švarc.

Medvedica na Poľane doriadila známeho fotografa prírody! Zahryzla sa mi do stehna a potom sa do mňa pustila, opísal

Polícia spoločne s poľovníkmi a mestskou políciou po šelme pátra. „Keďže ide zrejme o exotické zviera, podľa medzinárodného dohovoru ochrany nie je možné ju uloviť, ale musí byť odchytená,“ dodáva Švarc.

Z pieskoviska zmizlo dvojročné dievčatko! Matka aj policajti hľadali márne, pomohol až Majk